“YEREL SEÇİME İDDİALI HAZIRLANIYORUZ”


31 Mart 2019 yerel seçimlerine iddialı hazırlandıklarını söyleyen MHP Milletvekili M. Levent Bülbül, “Partimiz tüm kadroları ile yerel seçimlere seferber olmuş durumdadır. Cumhur ittifakı ruhuyla hareket edeceğiz.”

SORULARI YANITLADI
MHP Adapazarı İlçe Teşkilatı’nın dün bir cafe-restoranda düzenlediği kahvaltılı basınla sohbet toplantısında konuşan MHP Sakarya Milletvekili M. Levent Bülbül, Sakarya ve ülke gündemindeki son gelişmeleri değerlendirdi. Yerel seçimler, Karasu ilçesinde meydana gelen salgın, Sakarya’da tamamlanamayan doğum hastanesi, bin yataklı şehir hastanesi, Serdivan Cadde 54 Projesi’ndeki hukuki süreç ve döviz krizi konularında yöneltilen soruları yanıtlayan Levent Bülbül çarpıcı açıklamalar yaptı.

CUMHUR İTTİFAKI RUHUYLA
Sakarya’da yerel seçimlere tek başına girecekmiş gibi çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ettiklerini belirten Milletvekili Bülbül, MHP’nin Sakarya’da iddialı bir parti olduğunu söyledi. Levent Bülbül, “Partimiz tüm kadroları ile yerel seçimlere seferber olmuş durumdadır. Cumhur ittifakı ruhuyla hareket edeceğiz. Türkiye’de yerel seçimlerin başka bir mesele için fırsata dönüştürülmesine biz müsaade etmeyeceğiz.”

‘SAKARYA’DA İDDİALIYIZ’
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yerel seçimlerde Cumhur İttifakı ruhunun devam edeceği yönündeki açıklamasını basın mensuplarına değerlendiren Milletvekili Bülbül, “MHP Sakarya’da iddialı bir partidir. 2014 seçimlerindeki neticeler bizi teyit etmektedir. Türkiye’nin içinde bulunduğu şartlar önemli. Bu şartlar içinde MHP çok sorumlu milli bir duruş içerisindedir. Bunlar bazı çevrelerce zaman zaman haksızca eleştirilse de zaman içerisinde görülmüştür ki MHP’nin vermiş olduğu destek Türkiye’nin özellikle 15 Temmuz sonrası içine düştüğü durumdan kolay bir şekilde kurtulabilmesi, devletin idari, yapısal problemleri çözmesi, uğramış olduğu zararı ve geleceğe yönelik çok daha büyük bir güçle, enerjiyle hazırlanması açısında hayati önem taşımıştır.”

MESELE SİYASİ DEĞİL MİLLİ MESELEDİR
“MHP burada önce ‘ülkem ve milletim’ ifadesini kullanırken, bunu bir slogan olarak değil, özümseyerek ifade ediyordu. MHP ne bir hükümet pazarlığı ne bir milletvekili pazarlığı, ne bir siyasi menfaat, ne bir ekonomik menfaat olmaksızın bu desteği vermiştir. Bundan sonraki süreçte de genel başkanımızın uyarıları hayatî mesajlar vermektedir. Genel başkanımızın sözlerini iyi değerlendirmek lazımdır. Mesele siyasî değil, millî bir meseledir” dedi.

‘DOĞRU BELEDİYECİLİĞİ GÖSTERECEĞİZ’
MHP’nin doğru ve üretken belediyeciliğin nasıl yapıldığını göstereceğini ifade eden Bülbül, “Yerel seçimlere doğru bir şekilde, bir yaklaşımla, milletimizi, ülkemize fayda sağlayacak yerel yönetimlerin tekrar milletimize hizmet etmesi, doğru yöneticilerin, doğru insanların elinde bu hizmetin verilmesinin temin edilmesi için MHP elinden gelen gayreti gösterecektir. Kadroları ile adayları ile MHP bu millete inşallah doğru belediyeciliğin kendi tabirimiz ile üretken belediyeciliğin ne olduğunu gösterme fırsatı bulacaktır” diye konuştu.

‘TÜM KADROLARIMIZLA SEFERBERİZ’
“Partimiz tüm kadroları ile yerel seçimlere seferber olmuş durumdadır. Cumhur ittifakı ruhuyla hareket edeceğiz.  Türkiye’de yerel seçimlerin başka bir mesele için fırsata dönüştürülmesine biz müsaade etmeyeceğiz” ifadelerini kullanan Bülbül, “Ben MHP Sakarya Milletvekili olarak karşınızda oturuyorum. AK Parti logosu üzerinden milletvekili seçilmedim. Hangi ilde, nerede ne lazım ise o yapılacak. Cumhur ittifakı Türkiye’nin yararına olacak ne varsa onu yapacaktır. Bu hüküm cümlesidir. Bütün söylediklerimizin de özeti budur” dedi.

‘SALGIN OLAYININ TAKİPÇİSİYİZ’
Karasu İlçesi’nde Kurban Bayramı ve sonrasında yaşanan salgın olayının ciddiyetine dikkat çeken Milletvekili Bülbül, “Halk sağlığı ile bu kadar kolay oynanabilme ihtimali açıkçası bizi tedirgin ediyor” dedi. Bülbül, ilçe başkanı, il yönetimi ve milletvekili olarak kendisinin bu işin takipçisi olduğunu, bu konuda ihmal varsa sorumlular hakkında gerekli müeyyidelerin uygulanması gerektiğini söyledi.

‘AÇIKLAMALAR TEK AĞIZDAN YAPILMALI’
Karasu’daki salgın vakasında yetkililerin farklı açıklamalar ile vatandaşın kafasının da karıştırıldığını belirten Bülbül, “Bu konu netleştirilip sonuca bağlandıktan sonra, insanların kafasında soru işareti kalmayacak şekilde tek bir yetkili ağızdan açıklama yapılması gerek” dedi.

ÇÜRÜK ELMALARI TEMİZLEYİN
“Kurum içinde işini yapmayan çürük elmalar olabilir” diyerek SASKİ’ye de uyarıda bulunan Bülbül, “Bu işte bir ihmal varsa, ihmal edenlerin, kusuru olanların bu noktada ortaya çıkarılması ve gerekli cezayı almalı” dedi. Bülbül, “İlçe Başkanımız İlçe Sağlık Müdürlüğü, Belediye ve SASKİ ile bu konuyla ilgili görüşmelerini tamamlayıp, salı günü Karasu’da basın toplantısı düzenleyecek. İlçe başkanımız vasıtası ile gerek adli mercilerde gerek idari mercilerde bunun takipçisi olacağız” diye konuştu.

‘SAKARYA’YA ZARAR VERİR’
Karasu’da salgın olayını CHP Milletvekili Engin Özkoç’un Meclis’e taşımasına ise ‘erken’ olarak yorumlayan Bülbül, “Meclis’e biz de taşırız bunda bir sıkıntı yok. Ancak meselenin boyutlarını önce kendi içimizde anlamalıyız. Olayın Türkiye gündemine düşmesi bazen ilimize zarar veriyor. Sakarya’da bu konunun netleştirip sonuca bağlanması, insanların kafasında soru işareti bırakmayacak şekilde kanaat edecekleri çok ağızdan değil, tek bir yetkili ağızdan açıklama yapılması gerekir. Farklı açıklamalarla toplumun kafasının karışması normal” ifadelerini kullandı.

BİN YATAKLI HASTANE VE DOĞUM HASTANESİ
Milletvekili Bülbül, Sakarya’nın bekleyen ve yapımı devam eden hizmetlerine yönelik soruları da, “Bin yataklı şehir hastanesinin takipçisiyiz. Bunlarla alakalı bakanlıklara meclis kanalı ile soru önergesi hazırlıyoruz. Sakarya’ya yapılacak bütün yatırımlar, genel bütçeden Sakarya’nın aldığı bütün destekler, bunun geçmiş yıllara göre dağılımı, son dönemlerde olan projeler. Hepsi elimizde. Sakarya’daki sorunları çok iyi takip ediyoruz. Yoğun bakımda yaşanan sıkıntılarında takipçisiyiz. Sakarya’nın bu sıkıntısının derhal çözülmesi gerekiyor.
Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi inşaatı halen bitmedi. Burada günümüz imkanlarına, şartlarına yakışır bir hizmetin vermesi gerekiyor. Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılar bunu sekteye uğratmaz inşallah. Bunun için ayrıca bir çaba saf edeceğiz. Hastanenin en kısa zamanda hizmete açılması için çalışıyoruz” diye yanıtladı.

‘CADDE 54’Ü TAKİPTEYİZ’
Serdivan İlçesi’nde inşaatı devam eden Cadde 54 Projesi’nin takipçisi olmaya devam ettiklerini de kaydeden Milletvekili Bülbül, " Takip ettiğimiz kadarı ile 2 aydır inşaat durmuş durumda.  Dosya şu an Danıştay aşamasında. Biz yargımıza güveniyoruz. İnşallah kamu yararı gereği mevzuat hükümleri çerçevesinde bir kararın Danıştay’dan çıkmasını bekliyoruz. Bununla birlikte siyasi iradenin de burayı daha iyi bir şekilde değerlendirmesini umuyoruz. Önümüzdeki yerel seçimlerde de bu iradeyi gerçekleştirmek için talibiz.”

BİR DELİL BİLE İHALEYİ İPTAL ETTİRİR
“Danıştay’a sunduğumuz dosyadaki 10 delilden bir tanesi bile o ihalenin iptali için yeterli. Hukuk sürecinin sonuna kadar takipçisiyiz.  Burada ihale süreci de sıkıntılı. İhale zaten rekabet şartları oluşmadan yapıldı. Büyük bir kamu zararı söz konusu” diye konuştu. 

3 Eylül 2018 , Pazartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SAKARYA GAZETECİLER BİRLİĞİ’NİN BAŞKENT ZİYARETİ

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara