KOBİ’LERE GÜZEL HABER


STB Başkanı Adem Sarı Sarı’nın TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na sunduğu KOBİ destek kredisi önerisi hayata geçirildi. Kredi 6 ay anapara ödemesiz, 12 taksitli geri ödemeli, toplam 18 ay vadeli olmak üzere, firma başı azami tutarı 200 bin TL olacak

Sakarya Ticaret Borsası (STB) Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin öncülüğünde, Oda ve Borsaların katkılarıyla kullanıma sunulacak olan Nefes Kredisi kampanyasının KOBİ Destek Kredisi adıyla tekrar başlatılmasına karar verildiğini belirtti.

GÜÇLÜ DESTEK
Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı; “İçinde bulunduğumuz ekonomik koşullarda ülke ekonomisinde önemli yer tutan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBI) finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere daha önce 2016 yılında 5 milyar TL, 2018'in başında 7,5 milyar TL düşük faizli kredi imkanı oda ve borsalarımızın güçlü destekleriyle üyelerimize sunulmuştur.”

TEKRAR BAŞLATILDI
“Oda ve borsalardan gelen talep ve mevcut ekonomik şartlar göz önüne alınarak Nefes Kredisi projesinin KOBİ Destek Kredisi adıyla tekrar başlatılmasına karar verilmiştir. Bu çerçevede KOBİ Destek (Nefes) Kredisi lansmanı 31 Ağustos 2018 tarihinde Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Berat Albayrak, Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar Pekcan ve banka genel müdürlerinin katılımlarıyla İstanbul'da gerçekleştirilmiştir.”

HANGİ BANKALARDAN?
“Kullandırılacak kredi 6 ay anapara ödemesiz 12 ay eşit taksitli geri ödemeli toplam 18 ay vadeli olmak üzere, firma başı kredi azami tutarı 200 bin TL olacak. Üyelerin kullanacağı kredinin faiz oranı aylık yüzde 1,85 olarak belirlendi. KOBİ Destek (Nefes) Kredisi 8 bankadan kullandırılacak olup, bu bankalar Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, Ziraat Katılım, Vakıf Katılım Bankası olarak belirlendi.”

ÜYELERİN MENFAATİ İÇİN
“Çok önemli bir dönemde reel sektör ve finans sektörü el ele verip KOBİ Destek Kredisi'ni yeniden başlatmak güç birliği yaratmamız açısından önemli bir projedir. TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu ile yaptığımız görüşmelerde 2018 yılı içinde ikinci bir Nefes Kredisi kampanyası düzenlenmesi, kampanyanın üyelerimizin menfaatine ekonomik anlamda olumlu yansımaları olacağı önerisinde bulunmuştum.””

HAYIRLI OLSUN
“Başkanımız bildirimimizi dikkate alarak bakanlığımızla görüşmelerde bulundu ve KOBİ’lere can suyu olacak projenin hayata geçmesini sağladı. Bizler de STB olarak finansal kaynaklarımızı üyelerimiz kullanımına sunarak, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm imkanlarımızla üyemizin yanında olmaya devam edeceğiz. Üyelerimizin nefes alması için verilen Kobi Destek (Nefes) Kredisi’nin üyelerimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

3 Eylül 2018 , Pazartesi

Haberin Fotoğrafları

Adem Sarı

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

MAZBATA TESLİM EDİLDİ AMA…

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara