BAŞKAN ISIR: ALİFUATPAŞA İHMAL EDİLİYOR


Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Erdoğan Isır, il ve ilçe yöneticileri Geyve Alifuatpaşa Mahallesi’ni ziyaret etti. Başkan Isır, Alifuatpaşa’nın sorunlarını ve çözüm yollarını bildiklerini belirterek, “Bunları yurttaşlarımızla paylaştık” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya İl Başkanı Erdoğan Isır, Alifuatpaşa ziyaretinde açıklamalarda bulundu. Başkan Isır; “Alifuatpaşa yıllardır ihmal ediliyor. Belde iken ilçe sözü verilip mahalleye çevrilen Alifuatpaşa her dönem mağdur ediliyor. Büyükşehir Belediyesi’nden de Geyve Belediyesi’nden de yeterli desteği hiçbir zaman alamıyor. Bölgede zaten iki belediye başkanın birbirine karşı soğukluğu hissediliyor. Belediye başkanlığı yurttaşlara hizmete kendini adayanların yaptığı bir görevdir. Umut ediyoruz ki Büyükşehir ve ilçe belediyesi arasında var olduğu söylenen ayrışma dedikodudan ibarettir.”

TREN YOLU SORUNU
Isır, “Alifuatpaşa’nın en büyük sorunu tren yolu geçidi. Mahalleyi ikiye bölmüş durumda. Ayda bir iki gün çalışan asansörlü bir üst geçitle sorunu çözmeye çalıştılar. Alt geçitle trafiğe açılacak bir durumu, dünyada eşi benzeri olmayan bir köprü yolla çözmek tamamen israftır. Ne köprü, ne asansörlü üst geçit değil yurttaşların istediği; sadece trafiğe açık bir altgeçit. Yöre halkıyla konuşmadan yapılan yatırımların en büyük örneğidir bu.”
Başkan Isır, “1890’lı yıllarda yapılan tren istasyonu atıl durumda, çalışanların durumu belli değil. Yaklaşık 15 lojman kimlere satılacak ileriki günlerde göreceğiz. İki adet lojman Anıtlar Kurumu’ndan izin alınıp restore mi edilecek yoksa bilinmez bir yol mu izlenecek.”

MÜZE
“Alifuat Cebesoy Müzesi kapalı, ziyaret etmek isterseniz Geyve Belediyesi’ni arayacaksınız, bir görevli gönderip açacaklar. Eskiden haftada 5-6 otobüs ziyaretçi gelip beldeye canlılık kazandırdığı, halk tarafından anılarda yâd ediliyor.”
Başkan Erdoğan Isır açıklamasının son bölümünde, “Yüksekokulun kapatılmaya çalışılması ise esnafı çok tedirgin ediyor. Eski yürüyüş yolu ise moloz yığını olmuş. Alifuatpaşa hak ettiği belediye olmayı hak ediyor. Bunu yurttaşlarımız beraber başaracağız” dedi.

30 Ağustos 2018 , Perşembe

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ALLAH BÖYLE ACILARI BİR DAHA YAŞATMASIN

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara