HALK OYUNLARI EKİBİ BUDAPEŞTE’DE


Macaristan’ın Budapeşte şehrinde düzenlenen Uluslararası Yaz festivalinde Sakarya’yı temsilen Karasu Belediyesi Yetişkin Bayanlar Halk Oyunları Ekibi Budapeşte’ye gitti.

Sakarya’yı ve Karasu’yu Macaristan Budapeşte şehrinde düzenlenen Uluslararası Yaz festivalinde temsil edecek. Sakarya’da bir marka haline gelen Karasu Belediyesi Yetişkin Bayanlar Halk Oyunları Ekibi Macaristan’ın en büyük uluslararası alanda tanınmış festivallerinden olan Uluslararası yaz festivalinde gösterdikleri performans ile festivale katılanları büyüledi.
Festivale katılanları performansları ile etkileyen, 17 kişilik Karasu Belediyesi Yetişkin Bayanlar Halk Oyunları Ekibi katılımcıların büyük beğenisini kazandı.
Karasu Belediyesi kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fatma Püskül Tatlı, Budapeşte’de İlimizi ve İlçemizi en güzel şekilde temsil eden, Karasu Belediyesi Yetişkin Bayanlar Halk Oyunları Topluluğumuz ile gurur duyuyorum. İlçemiz spor alanında başarı ile gösteriliyor. Bu başarıların biriside Hal oyunu ekibimize ait… Gösterilen her performansta ayakta alkışlanan halk oyunumuz artık bir marka haline geldi.
Karasu Belediye başkanı Mehmet İspiroğlu’nun her an yanlarında olduğunu belirten Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Tatlı,” Başkanımız yurt içi ve yurt dışında katıldığımız her etkinliklerde her zaman bize desteğini esirgemedi. Her türlü ihtiyacımızı en ince ayrıntısına kadar bizim yanımızda oluyor. Kendisine çok teşekkür ederim” dedi.
Macaristan Budapeşte’de 4 gün kalacak olan bayan halk oyunları ekibi, daha sonra gösteriler yapmak üzere Viyana ve Yunanistan’a geçecek.

28 Ağustos 2018 , Salı

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SAKARYA GAZETECİLER BİRLİĞİ’NİN BAŞKENT ZİYARETİ

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara