‘TECRÜBELER BİZE ÖRNEK OLACAK’


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın davetlisi olarak AK Parti’nin 6. Olağan Kongresine katılmak üzere Türkiye’ye gelen Makedonya heyeti, kongre sonrasında Sakarya’ya gelerek Erenler Belediyesini ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetlisi olarak AK Parti’nin 6. Olağan Kongresine katılmak üzere Türkiye’ye gelen Makedonya Eski Devlet Bakanı, Milli Güvenlik Kurulu Üyesi Furkan Ceko, Makedonya Boşnak Partisi Genel Başkanı Münir Kolasinac ve Parti Genel Sekreteri Dino Drpljanin kongre sonrası Sakarya’ya gelerek Erenler Belediyesini ziyaret ettiler. Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk ve Başkan Yardımcısı Muhammet Kıratlı tarafından karşılanan heyet adına konuşan Makedonya MGK üyesi Furkan Ceko, “AK Parti 6. Olağan Kongresi vesilesiyle ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın davetiyle Ankara’ya geldik. Bayram havasında geçen AK Parti Kongresine katıldık. Bu vesileyle de hem daha önceki hükümette bakan olarak görev yapmış dostlarımızla görüşme imkânımız oldu hem de yeni bakanlarla da görüştük ayrıca yurt dışından katılan siyasi temsilcilerle de bir araya geldik. Ankara ziyaretimiz kısa ama verimli geçti” dedi.

FAYDALANACAĞIZ”
Ceko konuşmasının devamında, “Ankara’dan Makedonya’ya dönüşte uzun zamandan bu yana ziyaret etmek istediğimiz ama bir türlü gerçekleştiremediğimiz Erenler Belediyesi ziyaretimizi gerçekleştirmekteyiz. Hafta sonu olmasına rağmen başkanımız bizi kabul etti. Ayrıca teşekkür ediyoruz. Erenler Belediyesini Ramazan ayında Makedonya’da gerçekleştirmiş olduğu iftar programlarında daha yakinen tanıma fırsatımız oldu. Türklerin yoğun olarak yaşadığı kırsal bölgelerde iftar sofraları kurarak soydaşları ile aynı sofrada buluşan Erenler Belediye Başkanı Sayın Cavit Öztürk’e ve Başkan Yardımcısı yakın dostum kardeşim Muhammet Kıratlı’ya teşekkürü borç biliriz. Sakarya ve özellikle Erenleri yakından takip ediyoruz Balkan göçmenlerinin yoğun yaşadığı bu bölge bizlerin yakın takibinde. Erenler Belediyesi birçok önemli ve değerli yatırımlar gerçekleştirilmiş bunları yerinde görme imkânı bulduk. İnşallah burada yaptığımız görüşmeler ve aktarılan tecrübeler bize örnek olacak. Makedonya’nın kalkınma sürecinde bu tecrübelerden faydalanacağız” diyerek Başkan Öztürk ve Başkan Yardımcısı Kıratlı’yı Makedonya’ya davet etti.

“TEŞEKKÜR “
Makedonya Boşnak Partisi Genel Başkanı Münir Kolasinac yaptığı açıklamada, “Sayın MGK Üyemiz Furkan beyle beraber Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın davetlisi olarak Cuma günü AK Parti Kongresine katılmak üzere Ankara’ya geldik. Kongreye katılmaktan dolayı büyük bir mutluluk yaşadık. Kongre gerçekten bayram havasında yoğun bir katılımla gerçekleşti. Davetleri için Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’a teşekkür ediyoruz. Sizlere de bizleri ağırlamanızdan dolayı teşekkür ediyor, Boşnak Partisi olarak sizleri Makedonya’da ağırlamaktan mutlu olacağımızı belirtmek istiyorum” diye konuştu.

“CUMHURBAŞKANINI BEKLİYORUZ”
Erenler Belediye Başkan Yardımcısı Muhammet Kıratlı ise, “Ramazan ayında Makedonya’da beş ayrı bölgede yerde iftar programı düzenledik. Bölgeleri özellikle soydaşlarımızın yoğun olarak yaşadığı kırsal köyleri seçtik. Buralarda görmüş olduğumuz ilgi ve alaka bizlerin ne denli isabetli bir karar verdiğimizi bizlere gösterdi. Daha önceleri birçok kez telefonla görüşme imkânımızın olduğu Furkan Bey ile bu iftar programlarında daha yakinen tanışma imkânı bulduk. Yoğun programları içerisinde bizleri ziyaret ederek kendilerini ağırlama fırsatı verdiklerinden dolayı da ayrıca teşekkür ediyorum. İnşallah Erenlere bir dahaki ziyaretlerini Sayın Makedonya Cumhurbaşkanı ile birlikte bekliyoruz” diyerek davet etti.

“KARDEŞLİK SOFRALARI”
Başkan Öztürk ise, “Ecdat yadigârı Balkanların kardeş ülkesi Makedonya’dan can dostlarımızı ağırlamaktan büyük bir mutluluk yaşıyoruz. Makedonya Milli Güvenlik Kurulu üyesi Furkan Ceko’ya Makedonya Boşnak Partisi Genel Başkanı Münir Kolasinac’a ve Genel Sekreter Dino Drpljanin’e hoş geldiniz diyorum. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın davetlisi olarak ülkemize geldiler akabinde bizleri ziyaret ettiler. Balkanlar, Makedonya bizim için çok önemli bir coğrafya o bölgeyi ziyaret ederek gidip görme ve oradaki soydaşlarımız ile hasbihallerde bulunma imkânı buldum. Erenler Belediyesi olarak Makedonya Debar Belediyesi ile kardeş belediye olduk. Geçtiğimiz Ramazan ayında ise Kardeşlik Sofralarımızı bölgeye taşıyarak, benim katılamadığım fakat Başkan Yardımcım Muhammet Kıratlı öncülüğünde oralardaki kardeşlerimizle iftar sofralarında buluştuk. İnşallah yakın tarihte bende kendilerini ziyaret etmek için sabırsızlanıyorum” dedi.

19 Ağustos 2018 , Pazar

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SAKARYA GAZETECİLER BİRLİĞİ’NİN BAŞKENT ZİYARETİ

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara