DEPREM HAYATIMIZIN GERÇEĞİ


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adapazarı İlçe Başkanı İsmail Küçük, "Deprem her an karşılaşacağımız bir doğal afet ve hayatımızın gerçeğidir" dedi

DEPREM KUŞAĞINDAYIZ
Yaşadığımız bölgenin coğrafi yapısı ve deprem kuşağında olması göz önüne alındığında deprem her an karşılaşacağımız bir doğal afet olduğunu vurgulayan MHP Adapazarı İlçe Başkanı İsmail Küçük, açıklamasında şu ifalere yer verdi;
Bugün, yakın tarihimizin en hazin felaketlerinden biri olan 17 Ağustos 1999 depreminin yıldönümünü icra etmenin burukluğu içerisindeyiz. 19 yıl önce bu gece şehrimiz ve bölgemiz sükunetle yattığı derin uykusundan çığlık ve feryat sesleriyle zifiri karanlığa uyanmış ve güneşin ilk ışıkları şehri aydınlattığında makus kaderiyle yüz yüze gelmiştir.

HÜZÜNLERİMİZ HEP TAZE
19 yıl beşeriyette çeyrek asra yakın bir zaman dilimidir. Geçen bunca zaman ne depremde kaybettiğimiz yakınlarımızın acılarını bir nebze olsun yüreğimizden silmiş ne de aziz hatıralarını hafızamızdan çıkarmıştır. Hüzünlerimiz ilk günkü gibi taze kalmış, hasretimiz katmerlenmiştir.
Ancak ve ancak “can pazarı” olarak ifade edebileceğimiz o felaket günlerini depremzedelerimiz ve duyarlı milletimiz dayanışma ve yardımlaşma içerisinde,  hayata tutunma arzusu ile atlatmış, bu suretle  Sakarya’mızın kadim ruhunu ayakta tutmuştur.
Yaşadığımız bölgenin coğrafi yapısı ve deprem kuşağında olması göz önüne alındığında deprem her an karşılaşacağımız bir doğal afet ve hayatımızın gerçeğidir. Ünlü düşünürümüz İbn-i Haldun’un da dediği gibi “coğrafya kaderdir”.  Lakin deprem gerçeğini göz önüne almadan yapılar inşa etmek, tedbirsiz ve duyarsız davranmak ve bu durumun  ağır sonuçlarına boyun eğmek  asla  kaderle bağdaştırılamaz.

HAYATİ GÖREV DÜŞÜYOR
Biz siyasilere de tam da bu noktada çok mühim ve hayati görevler düşmektedir. Bizler şehrimizin imar faaliyetlerini ciddiyetle takip etmez ve halkımızı bu konuda bilgilendirmez isek Sakarya’mıza olan  vefa ve sadakat borcunu asla ödemiş sayılmayız.
Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Teşkilatı olarak Adapazarı’mızda yürütülen imar faaliyetlerini yakından takip etmemiz, belediye meclisinde bu çalışmalara ciddi katkılar sunmamız ve AFAD kuruluşu ile temaslar kurmamız vazife ve sorumluluk şuurumuzun en belirgin delilidir.
Sakarya’mız ve ülkemizde bir daha böyle  büyük felaketlerin yaşanmaması temennilerimle depremde hayatını kaybeden hemşehrilerime Yüce Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyorum.”

16 Ağustos 2018 , Perşembe

Haberin Fotoğrafları

İsmail Küçük

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

UNUTULMAZ BİR VALİ; MUSTAFA BÜYÜK

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara