İMAR BARIŞI BAŞVURUSUNDA KAYIT DÜZELTME BAŞLADI


İmar barışı sürecinde, e-devlet üzerinden “Yapı kayıt Belgesi” başvurusunda hatalı veya eksik beyan bulunduğunu fark edenler için güncelleme yolu açıldı. Düzeltmeler yine e-devlet sisteminde önceden yapılan başvurular üzerinden yapılacak.

E-DEVLET ÜZERİNDEN
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından, imar barışı kapsamında yapı kayıt belgesinde düzeltme yapılması ile ilgili duyuru yapıldı. Buna göre, “İmar barışı sürecinde, e-devlet sistemi üzerinden yapı kayıt belgesi başvurularını yapmış olup, başvurularla ilgili ödeme yapıldıktan sonra hatalı veya eksik beyanda bulunduğunu fark eden başvuru sahipleri için bakanlık tarafından, e-devlet sistemi üzerinden yaptıkları başvurular için güncelleme yolu açılmıştır. Bu düzeltme işlemleri yine e-devlet sistemi üzerinden önceden yapılan başvurular üzerinden ve vatandaşların beyanları üzerine yapılacaktır.”

GÜNCELLE BUTONU
“E-devlet sayfasındaki imar barış başvurularının görüntülendiği sayfada ‘Güncelle’ komutu sayesinde 09.08.2018 tarihinden önce yapı kayıt belgesi almak için başvuruda bulunarak, hatalı veya eksik beyanda bulunduğu halde, yapı kayıt belgesi için ödeme yapmış ve bu hatalı veya eksik beyan ile yapı kayıt belgesini almış olan vatandaşlarımız, gerekli düzeltmeleri yapabileceklerdir. Değişikliğe onay verildiğinde, daha önce alınmış olan yapı kayıt belgesi iptal edilecek, güncellenen başvuru için yeni bir belge üretilecektir.”

ÖDEMELER
“Beyan edilecek yeni bilgiler yapı kayıt belgesi için daha önce yapılmış olan ödeme tutarını değiştirmeyen nitelikte ise işleme onay verdikten hemen sonra, güncel Yapı Kayıt Belgesi indirilebilir. Söz konusu ödeme tutarını değiştirmeyen güncellemeler ada/parsel değişikliği, adres değişikliği, bağımsız bölüm sayısı değişikliği ile sınırlı tutulmuştur.  Değişiklik yapılan durum yapı kayıt belgesi için daha önce yapılmış olan ödeme tutarını değiştirecek nitelikte ise, bu ödeme yapıldıktan ve doğrulanmış cep telefonu numarasına gelen kısa mesajdan sonra, güncel Yapı Kayıt Belgesi sistemden temin edilebilecektir.”

15 Ağustos 2018 , Çarşamba
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SAKARYA GAZETECİLER BİRLİĞİ’NİN BAŞKENT ZİYARETİ

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara