GÖZLER TEŞVİK BAŞVURULARINDA15 Ağustos 2018, Çarşamba

Adabilim İlköğretim Okulu Müdürü Selim Kondakcı, Türkiye genelinde toplam 75 bin öğrenci için geçerli olacak olan özel okul teşvik başvurusunun Milli Eğitim Bakanlığı'nın açacağı sistem üzerinden kolayca gerçekleştirilebileceğini ifade ederek, “Milli Eğitim Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında özel okullarda öğrenim gören veya görecek öğrenciler için eğitim ve öğretim desteği verilmesine ilişkin tebliğin Resmi Gazete'de yayımlandı.”

OKUL TÜRÜNE GÖRE
“Başvuru tarihi ile ilgili henüz resmi bir açıklama bulunmuyor. Tebliğe göre, 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu kapsamında, örgün eğitim yapan özel ilkokul, ortaokul ve liselerde öğrenim gören Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı öğrenciler için resmi okullarda öğrenim gören bir öğrencinin okul türüne göre, her kademede okulun öğrenim süresini aşmamak üzere eğitim ve öğretim desteği verilebilecek. Eğitim ve öğretim desteğinden, özel okul öncesi eğitim kurumlarından eğitim alanlar da, 48-66 ay arasında olmak şartıyla en fazla bir eğitim öğretim yılı süresince yararlandırılabilecek” dedi.
2018-2019 eğitim ve öğretim yılında, özel okullarda öğrenim görecek 75 bin öğrenci, ilk defa eğitim öğretim desteğinden yararlanacak. Bu eğitim yılında okul öncesinde 3 bin 290; ortaokul ve lisede 4 bin 610; temel lise ile ilkokuldaysa 3 bin 960 TL’lik teşvik verilecek.

Bu haber toplam 1280 defa okundu.