BALIK FİYATLARI TAVAN YAPTI


Döviz kurundaki spekülatif dalgalanma, balık pazarını da etkiledi. İthal palamudun üç tanesi 5 TL’den satılırken, tanesi 5 TL’den satılmaya başlandı

Adapazarı Katlı Pazaryeri balık pazarı esnafından Kenan Dayaç "Doların yükselişe geçmesiyle birlikte, normalde kasası 160 TL olan balık, şimdi bir gecede 260 TL oldu. Balık fiyatı her gün yükseliyor. Ne satan ne de alan memnun” dedi.
İthal balıkla fiyatlarının da yükseldiğine değinen Dayaç, “İthal palamut fiyatı, doların yükselmesinden dolayı arttı. İthal palamut 3 tane 5 TL iken, şu anda tanesi 5 TL’den satılıyor. Vatandaş balık fiyatları yüksek olması nedeniyle rağbet göstermiyor” diye konuştu.
Katlı Pazaryeri balık pazarında bazı balık fiyatları şöyle; Sarıkanat 50 TL, tekir 30 TL, mırlan 40 TL, uskumru 15 TL, hamsi 15 TL, levrek-çupra 30 TL, yerli Karadeniz somon 25 TL. 

14 Ağustos 2018 , Salı

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

UNUTULMAZ BİR VALİ; MUSTAFA BÜYÜK

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara