MÜDÜR ÇUHADAR ÖĞRENCİLERLE


Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Çuhadar, Suriyeli öğrenciler ve mevsimlik tarım işçileri ile göçmen ve mevsimlik işçi ailelerin çocukları ziyaret etti.

Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Çuhadar, Mustafa Asım İlkokulu’nu ziyaretinde, öğrencilerle sohbet etti. Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasonunun Desteklenmesi kapsamında düzenlenen telafi eğitimleri Hendek Hendek Mustafa Asım İlkokulu’nda yapılıyor. Bu kapsamdaki kursa 6 öğrenci devam ediyor. Telafi eğitiminde bir rehber öğretmen ve iki sınıf öğretmeni görev alıyor. Telafi programında Türkçe konuşmanın yanı sıra Türkçe okuma-yazma, spor eğitimi, zeka oyunları öğretiliyor, ayrıca rehberlik hizmetleri de veriliyor. Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Çuhadar, Mustafa Asım İlkokulu’nu ziyaretinde, öğrencilerle sohbet etti.
GÖÇER AİLELERİN ÇOCUKLARI
Müdür Çuhadar daha sonra mevsimlik tarım işçileri ile göçer ve yarı göçer ailelerin çocuklarının eğitime erişimi projesi kapsamında devam eden eğitim etkinliklerini de ziyaret etti.  3 Ağustos’ta başlayan etkinliklere 80’a yakın öğrenci katıldı. 7 Eylül’de sona erecek etkinliğe katılan öğrenciler Türkçe, matematik, görsel sanatlar gibi derslerin yanında spor ve halkoyunları eğitimi de alıyor. Bu kapsamdaki öğrencilere okulda geçirdikleri sürede kahvaltı ve öğle yemeği de veriliyor.

 

14 Ağustos 2018 , Salı

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA
2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılı Okul Sporları faaliyet programında yer alan Gençler Atletizm İl Birinciliği sona erdi. Erkeklerde Spor Lisesi, Kızlarda ise H. Zehra Akkoç And. Lisesi şampiyon oldu
ATLETİZMDE MADALYA FIRTINASI KAPKAÇÇI ENSELENDİ! TRABZONLULAR'DAN TERÖRLE MÜCADELE SEMİNERİ ÇALINTI PATPAT BULUNDU! MİNİK ESMA TOPRAĞA VERİLDİ NAYİR’DEN İŞADAMLARINA ZİYARET SÜPER AY BÜYÜLEDİ MİLLET İTTİFAKI MECLİS ADAY LİSTELERİ

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ÜLKENİN VE İLİN BUNA İHTİYACI VAR

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara