BAKKALLARDAN MİLLİ ÜRÜN ÇAĞRISI!


Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, ithal ürünlere karşı üyelerine ve vatandaşlara milli ürün çağrısı yaptı.

Ülke olarak zor günlerden geçtiğimiz bu dönemde her zaman olduğu gibi devletin ve milletin yayında yer almaya devam edeceklerini belirten Başkan Akdardağan, “Ülkemizin son günlerde geçirdiği zor günlerin hepimiz farkındayız. Karanlık eller güzel ülkemizi yine karıştırmak, kriz söylentileriyle insanları bunaltmak ve milli ekonomimizi hedef almaktadır. Bu hain saldırılar ve ekonomik buhranı her zaman olduğu gibi yine birlik berberlik içerisinde savuşturacağız. Zaman birlik ve beraberliğimizi bozmayarak daha da kenetlenme zamanıdır.” Dedi.

FIRSATÇILAR KARŞI
Başkan Akdardağan, “Kuruşlu hesapların yapılmadığı, kredi kartlarının egemen olmadığı bakkallarımız bu zor günlerde milletimizin ve devletimizin yanında yer almaya, yine veresiye vermeye, ihtiyaç sahibini gözetmeye devam edecektir. Karanlık güçlere karşı esnaf olarak vereceğimiz en güzel cevap birlikteliğimizi bozmamaktır. Sosyal dayanışmanın örneği olan bakkal esnafları, üzerine düşeni yapmaya yine hazırdır. Bakkallarımız böyle günlerin fırsatçılarına karşı bilinçli olsunlar ve her gün etiket değiştiren toptancılara karşı mesafeli durarak gerekeni yapmalılar.” Diye konuştu.

ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYMALIYIZ
“Vatandaşımızdan böyle zor günlerde üç harfli marketlerin etiketlerini yakından takip etmelerini istiyoruz” diyen Başkan Akdardağan, “Kara gün dostu olan mahallelerimizin bakkallarına herkes sahip çıkmalı ki ekonomimiz desteklensin. Bu vesileyle milletçe yerli ve milli ürünlere destek vermeliyiz. Odamız üyelerinden işyerlerindeki raflarında yerli ürünlere daha çok yer açmalarını isterken, vatandaşlarımıza da milli ürünlere yönelmesi çağrısı yapıyoruz. İthal ürünleri almayalım, satmayalım ve tüketmeyelim. Her zaman olduğu gibi bugün de milli olmalı ve elimizi taşın altına koymalıyız. Yerli ürüne verilecek her destek ekonomimizin çarklarının dönmesi demektir. Milletçe yine bu zor günleri birlikte aşacağımıza inancımız tamdır.” dedi.

14 Ağustos 2018 , Salı
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SAKARYA GAZETECİLER BİRLİĞİ’NİN BAŞKENT ZİYARETİ

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara