SIRA 1071 KONUTLUK 3. ETAPTA


Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, bir televizyon kanalına canlı yayın konuğu olarak katılarak, Erenler’i tanıttı.

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, “Kentsel dönüşümde 1. etap 284 konut ve 2. etap 144 akıllı evden oluşan binalarımız tamamladık. 1071 konut bulunacak 3 etap için ise proje çalışmalarımız hazır. Yakın zamanda diğer etaplarda da çalışmalar devam edecek” dedi

Erenler Belediyesi tarafından gerçekleştirilen hizmetlerin konuşulduğu programda Başkan Öztürk, Kentsel dönüşüm projesi ile şehrin yeni vitrini haline gelen yeni Erenleri belediyecilik alanında yapılan yatırımlar ve yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM
Erenler Belediyesi olarak kentsel dönüşümde Türkiye’ye rol model olduklarını belirten Başkan Öztürk “Erenlerimiz yaklaşık 85 bin nüfusu barındıran güzel bir vilayetin güzel bir ilçesi. Hem küçük sanayi hem büyük sanayiye ev sahipliği yapmaktadır. Gerek sanayi gerek tarım arazileri bulunmakla birlikte, sanayi sektörünün daha yaygın olduğunu söyleyebilirim. Bu manada şehrin girişinde gün geçtikçe gelişen, büyüyen ilçemizde de kentsel dönüşüm projemizin adımlarını atmaya başlayarak 666 dönümlük arazide şehrin yeni vitrinini oluşturmaya başladık. Türkiye’de kentsel dönüşüm alanında onaylanarak çalışmalara başlayan ilk belediyeyiz. Yerinde yap yık modeli ile ülkeye rol model bir çalışmaya imza attık. 9 etaptan oluşan projemiz etap etap devam ediyor. 1. Etap 284 konut ve 2. Etap 144 akıllı evden oluşan binalarımız tamamladık.  1071 konut bulunacak 3 etap proje çalışmalarımız hazır, inşallah yakın bir zamanda diğer etaplarda da çalışmalarımız devam edecek” dedi.

ARALIK’TA HİZMETTE
Başkan Öztürk, “Erenler’de hızla yükselen spor, eğlence ve dinlenme alanı projelerimiz bir bir hayata geçiyor. Oyun Sokağı, Masal Park başka ilçelerden vatandaşlarımızın çocuklarını getirdiği, parkın konsepti ile Sakarya’da ilk ve tek park. “Payidar Bahçe” yine Sakarya’nın her yerinden vatandaşlarımızı çeken bir projemiz oldu. O da çok farklı bir konsept ile cazibe merkezi haline geldi. Yaşam ve Eğlence Merkezi, vizyon projelerimizden biri. Sadece Sakarya değil, civar iller arasında bölge olarak müthiş bir proje. Kaba inşaatı tamamlandı şimdi ise ince işçilikleri tam gaz devam ediyor Allah’ın izniyle Aralık sonuna kadar, içerisinde yüzme havuzu, hamam, sauna, fitness salonu, tuz odaları, düz duvar tırmanma sporu, duvar tenisi, sentetik buz pisti, çocuk oyun alanları ve kafeterya gibi 10 bin metrekarenin üzerinde bir alanda birçok yaşam ve eğlence alanlarının olduğu tesis milletimizin hizmetine girecek” diye konuştu.

TAMAMLANAN PROJELER
Erenler Belediyesi’nin hayata geçirdiği projelere de değinen Başkan Öztürk, “50. Yıl 50 proje kapsamında hayata geçirdiğimiz oyun sokağını çocuklarımızın hizmetine sunduk proje kentsel dönüşümden daha çok ses getirdi. Çocuklarımız büyük bir keyifle Oyun Sokağımızda oynayarak öğrenerek keyifle vakit geçiriyorlar. Payidar Bahçe ile de çocukların yanı sıra ailelerin keyifle vakit geçirebileceği cafe ve dinlenme alanlarının bulunduğu sosyal tesis ile ilçeyi cazibe merkezi haline getirmede büyük bir adım attık” dedi.

SOSYAL BELEDİYECİLİK
Sosyal belediyecilik alanında da güzel çalışmalara imza atıldığını belirten Başkan Öztürk “Ramazan ayı boyunca devam eden Ramazan etkinlikleri ile ilçemizde 7’de 70’e vatandaşlarımıza Ramazan ayının kültürünü yaşatmaya çalıştık. Etkinliklerde vatandaşlarımızın sofralarına konuk olduk hasbihalde bulunduk ayrıca Makedonya’da kardeş belediyemiz ile bir araya gelerek 5 kırsal köyde iftar sofraları kurarak Ramazan ayının bereketi oradaki vatandaşlar ile paylaştık.  Sosyal belediyecilik kapsamında belediyeler arasında ilk olarak bünyemizde İşkur noktası oluşturduk. Binlerce işçi ile işvereni bir araya getirerek istihdam sağladık. Vatandaşlarımızın desteği ile çalışmalarımıza devam edeceğiz, hizmette hedefte sınır yok” dedi.

12 Ağustos 2018 , Pazar

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SAKARYA GAZETECİLER BİRLİĞİ’NİN BAŞKENT ZİYARETİ

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara