“TMO ÖNDERLİK YAPMALI”


MHP Sakarya Milletvekili Levent Bülbül, TMO’nun fındık fiyatının belirlenmesinde önderlik yapması gerektiğini söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sakarya Milletvekili Muhammet Levent Bülbül, fındık taban fiyatının Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından belirlenmesi ve sonrasında gerçek alım yapması gerektiğini söyledi.

Fındık taban fiyatının 14-15 TL aralığında olması gerektiğini belirten Milletvekili Bülbül açıklamasında, “TMO tarafından fiyatın bu şekilde açıklanması ve açıklamayla sınırlı kalmayıp gerçek alımların yapılması gerekmektedir Gerçekten yapılması gereken, üretici fındığını getirdiğinde ihtiyaçların karşılanmasıdır. Üretici TMO’ya başvurduğunda alım gerçekleştirilmezse, açıklanmış olan fiyat, gerçek taban fiyat olmayacak. Hem fiyat açıklayıp gerektiği gibi alım yapılmayınca, üretici tüccara gidecek. Bu durumda da taban fiyat 10, 11,12 TL’ye gerileyecektir” dedi.

11 Ağustos 2018 , Cumartesi
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BU ÖYLE BİR AŞK Kİ…

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara