SAMİKOP GENEL KURULU YAPILDI


Sakarya Mobilya İmalatçıları Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi (SAMİKOP) yıllık olağan genel kurulu yapıldı. Toplantıya kooperatif üyelerinin yanı sıra, üye olmayan imalatçıların da katıldı. Özellikle Sakarya dışındaki illerden gelip üye olma talepleri

Tek liste ile yapılan genel kurul seçiminde SAMİKOP yönetim kuruluna; Lütfü Sunman (Sunman Malzemecilik), Mahmut Canbaz (Birlik Mobilya),  Mustafa Okuyan (Okuyan Masa),  Naci Üccan (Üccan Mobilya Dekorasyon), Ahmet Balcı (Balcı Kereste)
Denetim Kurulu’na ise; Mustafa Demir ( Demir Kardeşler Mobilya),  Ayhan Akdağ ( Paşa Mobilya), seçildi.
Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Sunman, bölgenin mobilya imalatı açısından önemli bir yer olacağını, sektörün geleceğinde istihdamı, imalatı ve ihracatı ile ekonomimize katkı sağlayacağını, ayrıca ilerde Kaynarca’nın mobilya imalatçıları için bir merkez olacağını söyledi.
Sunman açıklamasının devamında, “Şu an mobilya sanayi sitesi için 55 hisse kalmış olup yoğun bir talep var. Proje hazırlama aşamasında hepsinin dolacağını talep edileceğini düşünüyoruz. Ocak 2019’da Mobilya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi inşaatına başlanması planlanıyor. Kaynarca’da yapılması planlanan İhtisas Mobilya Organize Sanayi ile bölgenin mobilya imalatı ile önemli bir yer olacağını ihracat olacağını ayrıca sadece bölgeye değil, bölge dışına da hizmet verecek tesislerin olmasını planlıyoruz.  Ayrıca kooperatif içi sosyal tesislerin de olacağı projemizin, 2020 yılının sonunda bitirilmesine yönelik çalışmalarımız devam ediyor.” dedi
Konuşmaların ardından genel kurulda kooperatifin işleyişine ve ileri dönemlerine yönelik çeşitli konular görüşülerek karara bağlandı.

10 Ağustos 2018 , Cuma

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BU ACIYA YÜREK DAYANMAZ

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara