ÇOCUK İŞÇİLİĞİNE SON!


Kocaali Kaymakamlığı ve Genç Hayat Vakfınca "Çocuk İşçiliğine Son" adlı projeyi hayata geçirdi.

Doğu illerinden ilçeye fındık toplamaya gelen işçilerin çocuklarına proje kapsamında eğitim ve sosyal alanda destek veriliyor. Çocuklarla Poyrazlar Göl Evi'ndeki piknikte bir araya gelen Kaymakam Alper Balcı, mevsimlik işçileri ve çocuklarını misafir olarak gördüklerini ve onlara yardımcı olmaya çalıştıklarını söyledi.
Gümüşoluk Mahallesi okulunda eğitim alan 24 çocuğu pikniğe getirdiklerini belirten Balcı, "Kocaali’de uygulanan yaz okulu programıyla çocukların akademik açıdan güçlenmeleri, yürütülen spor ve sanat aktiviteleri ile kişisel ve sosyal becerilerinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Gönüllü üniversiteli öğrencilerin eğitimiyle başlayan yaz okulunda; çocukların yaş gruplarına ve ihtiyaçlarına göre Genç Hayat Vakfı ve Kaymakamlığımız ile ortak hazırlanan özgün eğitim içerikleri uygulanmaktadır. Çocukların hem eğlendiği hem de öğrendiği bu programda, ana ve ara öğünler şeklinde beslenme de olmaktadır." diye konuştu.
Çocuklar piknikte şarkılar söyledi, top oynadı, lunaparkta eğlenip gezi trenine bindi.A.A.

9 Ağustos 2018 , Perşembe

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SAKARYASPOR’DA DÜŞÜŞÜN NEDENLERİ

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara