BÜLBÜL: FINDIKÇININ YANINDAYIZ


MHP Milletvekili Levent Bülbül, fındık fiyatının çok düşük olduğunu belirterek, “Bizler her zaman olduğu gibi fındık üreticilerimizin yanında olacağız” dedi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sakarya Milletvekili Muhammet Levent Bülbül, il teşkilat binasında partililerin de katılımıyla basın toplantısı düzenledi. Toplantıda fındık üreticisinin içinde bulunduğu durumu ele alan Milletvekili Bülbül, fındık fiyatının çok düşük olduğuna vurgu yaptı.

ALIM GÜCÜ DÜŞTÜ
Milletvekili Bülbül, “Fındık fiyatları çok düşük, bizler fındık üreticilerimizin her zaman yanında olduk ve her zaman yanında olacağız. Bunun için de doğruları söylemek gerekir. Fındık üretimi konusunda uzman bir kuruluşu temsil etmiyoruz. Fındık üreticilerinin beklentilerini karşılayamaz durumdayız. Yaklaşık 3-4 seneden beri Toprak Mahsulleri Ofisi üzerinde yürütülen süreçte fındık üreticileri çok zor durumdadır. Fındıkçının imkanları son derece kısaltılmıştır. Fındık üreticisi borcunu ödeyemez hale gelmiştir, alım gücü son derece düşmüştür” dedi.

TABAN FİYAT
Milletvekili Bülbül açıklamasının devamında, “Bu sene fiyatların doğru bir şekilde alınmaması durumunda yıkıcı neticelerin doğması muhtemeldir. Fındık taban fiyatının 14-15 TL şeklinde açıklanması durumunda üreticiler rahat edecektir. Cumhurbaşkanımız durumun farkındadır diye düşünüyorum. Artık fındık üretimiyle ilgili mesele bırakın Türkiye tarımsal kalkınmasını; ülkenin ekonomi ve sosyal açıdan bir yarası haline gelmiştir. Bizim isteğimiz TMO tarafında fiyatların açıklanması ve açıklamayla sınırlı kalmayıp gerçek alımların yapılması. 300-500 ton fındık almakla üretici adına doğru kararlar almak olmuyor. Elimizden geleni yapacağız inşallah, vatandaşlarımız için hayırlı olacaktır” dedi.

9 Ağustos 2018 , Perşembe

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SAKARYASPOR’DA DÜŞÜŞÜN NEDENLERİ

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara