SEKTÖRÜN KALBİ BU FESTİVALDE ATACAK


Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali ile ilgili hazırlıklar devam ediyor. Vali Balkanlıoğlu, “Bu tür festivaller dünyaya açılmak açısından önemli; Sakarya’nın geleceği için de süs bitkiciliği önemli” dedi

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde başlatılan ve Sakarya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Sapanca Belediyesi ve ilgili kurum ve kuruluşların işbirliğinde Sapanca Kırkpınar’da 40 bin metrekare alanda 26- 29 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali ile ilgili koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi.

GÖREV DAĞILIMI
Toplantıda, Bursa- Yalova- Antalya- Balıkesir- İzmir-İstanbul- Konya gibi illerin yanı sıra yurtdışı katılımcılara da yer verilecek festivalde gelinen son durum ile ilgili değerlendirmelerde bulunuldu. Festival alanının sektör için en uygun şartlarda dizayn edilerek katılımcıların sergileme alanları oluşturmalarına yönelik istişarelerde bulunulan toplantıda festival tarihine kadar tamamlanması gereken çalışmalarla ilgili görev dağılımları gerçekleştirildi.

GÜÇLÜ POTANSİYEL
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ “Şehir olarak, dış mekan süs bitkisi üretimi konusunda önemli bir yere sahibiz. Bu festival bunun en güzel örneği ve kanıtı olacaktır. Sakarya’nın dış mekan süs bitkiciliği sektörü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın illerde açmayı planladığı millet bahçelerini ağaçlandırmaya talip olacak şekilde de iddialı ve potansiyeli güçlüdür.” diye konuştu.

ADRES SAKARYA OLACAK
Vali İrfan Balkanlıoğlu; “Söz konusu festivalin, Sakarya süs bitkiciliği ve fidan yetiştiriciliğinin adresidir algısını oluşturmak ve dış mekan süs bitkiciliğinin merkezi Sakarya olabilmesi için atılan güçlü ve önemli bir adımdır. Bu anlamda ilki gerçekleştirilecek bu tanıtım faaliyetlerinin geleneksel olarak sürekliliğini de sağlamak önemlidir. Bu tür fuar ve festivaller dünyaya açılmak açısından önemli Sakarya’nın geleceği için de süs bitkiciliği önemli” diye konuştu.

KATILANLAR
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya Vali İrfan Balkanlıoğlu başta olmak üzere, Sapanca Kaymakamı Ali Ada, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Sapanca Belediye Başkan Yardımcısı, büyükşehir belediyesi yetkilileri, SASKİ Yetkilileri ve fuar organizasyonunu yürüten Plant Dergisi İmtiyaz Sahibi Remzi Adıyaman iştirak etti.

8 Ağustos 2018 , Çarşamba

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BU ACIYA YÜREK DAYANMAZ

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara