MURAT BAYRAK'TAN VATANDAŞA ÇAĞRI


Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak dövizdeki artış ve piyasalardaki daralmayı değerlendirerek, vatandaşlara çağrıda bulundu; ”Rantçıları, fırsatçıları sevindirmeyelim.”

Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak piyasalarda oluşan durumun vatandaşın moralinin bozulmasına neden olduğunu ve doğrudan dolarla işi olmayanların bile sürekli kur takip etmesinin kimseye yarar sağlamayacağını belirterek “Biz rantçılar gülmesin diye üretmeye, çalışmaya devam edeceğiz” dedi

CİDDİ SIKINTI VAR
Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak dövizdeki yükseliş ve piyasalardaki daralmaları değerlendirdi. Başkan Bayrak “Piyasalarda ciddi bir durgunluk var. Çünkü rantçılar vatandaşın psikolojisi ve düzenleri bozulsun istiyor. Dünyayı saran bir sıkıntının olduğunu kimse inkar edemez. Ekonomik sıkıntıların yanı sıra ülkemiz üzerinde oynanan oyunları da biliyoruz. Darbeyle bölemedikleri ülkemizi ekonomiyle bölmeye çalışıyorlar. Bize düşen görev her zamankinden daha dirayetli olmak. Bu ülke rantçılara heba edilmeyecek kadar kıymetli. Şimdiye kadar birçok badireyi kenetlenerek aşmayı başardık. Bu badireyi de aşacağımıza inancım tam”

DOLAR KURU
Başkan Bayrak hem sektör temsilcilerine hem de vatandaşlara çağrı yaparak “Döviz kuruna bakıp durmaktan vazgeçelim. Psikolojik harp yapan rantçıların ekmeğine yağ sürmeyelim. Ülkemizin bütünlüğü, birliği bozulursa kimin ne kadar parasının olduğunun bir önemi de kalmayacak. O sebeple işimize odaklanalım. Bizler ürettikçe oynanan oyunlarda bozulacak.  Doğrudan döviz ile iş yapmayanların bile dolarla oturup euro ile kalkmalarına anlam veremiyorum. Moralimizi bozup, birbirimize olan güvenimizi sarsmak için yapılan tuzaklara düşmeyelim”

ŞEHİT KANLARI
Bayrak açıklamasının son bölümünde, “Türkiye Cumhuriyeti üç beş çakalın dolar kuruyla falan kurulmadı. Bu ülkenin her santimetrekaresinde şehitlerimizin kanı var. Dolar ile euro ile ülkemiz üzerinde oyun oynayanların oyunları tutmayacak. Devlet-millet el ele vererek kirli planları dün bozduk bugün de bozacağız. Vatanı için seve seve canını feda etmeye hazır milletim yeterli dirayetli olsun. Yeter ki moralini yüksek tutsun. Sıkıntılı süreci el birliğiyle aşacağız. Bizler moralimizi bozup günlük işlerimize kont santra olamayalım diye uğraş verenlere prim vermeyelim. Rantçıları sevindirmek yerine daha çok çalışıp üreterek oyunlarını bozalım” dedi.

8 Ağustos 2018 , Çarşamba

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SAKARYASPOR’DA DÜŞÜŞÜN NEDENLERİ

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara