TELEFON YASAĞI YİNE GÜNDEMDE


Teknoloji eğitimde giderek daha fazla yer alıyor, çocuklar arasında akıllı telefon, tablet kullanımı yaygınlaşıyor. Ancak bu durum okullarda cep telefonu kullanımı ile ilgili birçok olumsuz olay yaşanmasına neden oluyor

Milli Eğitim Bakanlığı 2018/10 sayılı genelge ile sınıflarda cep telefonu bulundurmayı yasakladı. Milli Eğitim Bakanlığı okul ve kurumlarda bilişim araçları ve sosyal medya kullanımı ile ilgili 4 maddelik bir düzenlemeye yer verdi, bunlardan biri de sınıflarda cep telefonunun bulundurulmamasına yönelik düzenleme oldu. 4. maddeye göre MEB derslerde cep telefonuna yasak getirdi.
Milli Eğitim Bakanlığı “(4) Derslik, laboratuvar vb. eğitim öğretim faaliyetlerinin yürütüldüğü alanlarda iletişim araçlarının kullanılmasına izin verilmemesi ve gerekli tedbirlerin alınması” maddesiyle birlikte sınıflar başta olmak üzere eğitim öğretim faaliyetlerinin yapıldığı dersliklerde cep telefonunu yasaklamış oldu.
Yasağı değerlendiren Adabilim Okulları Rehberlik Öğretmeni Sabire Girgin, akıllı telefonların ve teknolojik cihazların öğrencilerde konsantrasyon kaybına ve derslerde verimin düşmesine neden olduğunu belirterek “Söz konusu uygulamayı yalnızca yasak olarak görmemek gerekir. Uzun vadeli başarı için disiplin ve bazı sınırlamalar şart.  Biz Adabilim Okulları olarak bu uygulamayı yaklaşık 4 yıldan beri sürdürüyoruz. Hem ailelerden hem de öğrencilerden olumlu dönüşler aldık. Titizlikle uygulandığında çok faydalı olduğunu da tespit ettik. İnşallah uygulama genele yayıldığında daha güzel sonuçlar alınacaktır” dedi.

8 Ağustos 2018 , Çarşamba

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SAKARYASPOR’DA DÜŞÜŞÜN NEDENLERİ

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara