MUTLULUKLARINI PAYLAŞTILAR


Serdivan Çocuk Akademisi Yaz Okulu’nda altı haftalık eğitim periyodunun 5 haftası tamamlandı.

Temel dini bilgiler dersi kapsamında eğitim gören 75 öğrenci, adab-ı muaşeret kurallarından Kuran-ı Kerim eğitimine kadar birçok farklı konuda uzman eğitmenlerden ders aldı.

SÜRPRİZ HEDİYELER
Temel Dini Bilgiler dersini tercih eden ve yaşları 5 ile 17 arasında değişen 75 öğrenci gösterdikleri özveri ile beş hafta içerisinde temel eğitimi tamamlayarak Kuran-ı Kerim’i okumaya başladı.
Serdivan Çocuk Akademisi yetkilileri de eğitimlerin son haftasında, Temel Dini Bilgiler dersinde başarı gösteren ve Kuran-ı Kerim okumaya başlayan öğrencilere, düzenlenen organizasyonda başarı belgesiyle birlikte çeşitli hediyeler takdim etti.

TEORİDEN PRATİĞE
Temel dini bilgiler dersinde, Peygamber Efendimizin (A.S.M) hayatını ve ahlakını dinleyerek, toplumsal değerleri öğrenen öğrencilere, öğrendiklerini günlük yaşantılarında hayata geçirmeleri noktasında da yol gösteriliyor.
Serdivan Çocuk Akademisi’nden yapılan açıklamada yaz okulu kapsamında düzenlenen Temel Dini Bilgiler derslerinde amacın öğrencilere sadece Kuran okumayı öğretmek olmadığı ifade edilirken, Kuran-ı Kerim derslerinin yanı sıra adab-ı muaşeret eğitimi ile de toplum içerisindeki davranış ve usul hakkında çocukların uygulamalı olarak bilgilendirildiği belirtildi.

8 Ağustos 2018 , Çarşamba

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BU ACIYA YÜREK DAYANMAZ

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara