BMC YATIRIMINA DEVLET DESTEĞİ


Sakarya’da yapılacak raylı sistem araçları üretim tesisi ve dizel motor, transmisyon ve alt sistemleri üretim tesisine devlet desteği Resmi Gazete yayımlandı.

BMC Otomotiv Sanayi ve Ticaret A. Ş. Tarafından yapılacak dizel motor transmisyon ve alt sistemleri üretim tesisinin yatırımların proje bazında desteklenmesi ile ilgili Cumhurbaşkanı Kararı 30498 sayılı resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Başlangıç tarihinden itibaren 8 yılı kapsayan destek ile ilgili değerlendirmede bulunan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, teşvik desteğinin iş dünyasında olumlu karşılandığını belirterek şunları dile getirdi: “Resmi Gazetede Sayın Cumhurbaşkanımızın kararı ile yayınlanarak yürürlüğe giren BMC Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş.  yatırım desteğinden; yatırımın, üretimin ve istihdamın desteklenmesi adına mutluluk duyduk.
Bu tür teşvikler, hem iş dünyasının,  hem de devletin kazancıdır. Üretimin yanında bir anlayışla gelişen ülkemizin, bu tür yatırımlardan verimini en kısa zamanda alacağına inanıyorum. Karasu Bölgemizdeki münferit yatırım yerinin Mega Endüstri Bölgesi ilan edilmesinin ardından gelen bu yatırım teşviki ilimiz ve bölgemiz adına gurur vericidir.
İş dünyasının omuzlarındaki yükün hafifletilmesi ile üretimin önü açılacak. Aynı zamanda yatırımcıları da bölgemize ve ülkemize yatırım yapılması konusunda teşvik edici olacaktır. Söz konusu devlet destekleri de gösteriyor ki; ilimiz ekonomik gelişimde işaret edilen ve yatırımlardan verim elde edilecek bir bölgedir.
‘Teşviklere devletin kaybı olarak değil, ülkenin ve milletin kazancı olarak bakıyoruz.’ diyen Sayın Cumhurbaşkanımızla aynı anlayışta olan iş dünyası olarak büyümeye ve gelişmeye devam edeceğiz. İlimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ederim.”

3 Ağustos 2018 , Cuma

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SAKARYASPOR’DA DÜŞÜŞÜN NEDENLERİ

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara