MİZAH VE ESPRİ KARİKATÜRLE BULUŞUYOR


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından bu yıl 3.’sü düzenlenen Genç Atölye’de dersler devam ediyor.

Karikatür Atölyesi’nde öğrencilerle bir araya gelen Yusuf Kot, doğru çizimlerle karikatür figürleri ve espri oluşturmanın inceliklerini katılımcılarla paylaşıyor.
Karikatür Atölyesi’nde gerçekleştirilen çalışmalara değinen Yusuf Kot, “İlk olarak mizahın ve karikatürün önemi konusunda bilgi paylaşımında bulunduk. Karikatürler bizim gündelik yaşantımızın eserleridir. Atölyemizde gözümüze çarpan 2 unsur mizah ve esprinin karikatür ile buluşmasıdır. Gündelik yaşantımızda mizahı nerede kullanıyoruz, karikatür ile resmi nasıl ayırt ediyoruz, karikatürün diğer sanat dallarından farkı nedir gibi sorular üzerinde fikir alışverişi yaptık. Çizim derslerimizde figürlerimize hareket kazandırmayı, çizimlerde espri bulma yöntemleri ve karaktarler arası ilişkileri inceledik. Eğitimlerimizin sonunda genç arkadaşlarımız kendi ürettikleri esprileri kolayca karikatüre çevirebilecek” dedi.

3 Ağustos 2018 , Cuma

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

OYUNA GELMEMEK

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara