ERASMUS+’TAN DEV PROJE DESTEĞİ2 Ağustos 2018, Perşembe

Dışişleri Bakanlığı, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından koordine edilen AB Eğitim ve Gençlik Programları kapsamında ERASMUS+ Okul Eğitim ve Mesleki Eğitim 2018 teklif çağrısı proje sonuçları açıklandı. Buna göre Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı 9 kurumun projesi onaylandı. Ayrıca 4 okulumuz da yedek listelerde yer aldı.

MİLYONLUK DESTEK
Toplam 280.921 Euro (1.615.000 TL.) destek alınacak projeler ile eğitimde yenilikçi yaklaşımlar, oyunlar, siber zorbalıkla mücadele, kaynaştırma eğitimleri, Simülasyon ve İşleme Uygulamaları ve mesleki alanda yenilikçi uygulamalar konularında öğretmenlerimiz eğitim,  öğrencilerimiz de staj imkanı bularak bu uygulamaları ilimize transfer etme şansı yakalayacak.

DAHA FAZLA PROJE
İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, okullarımızda ERASMUS+ projelerine büyük önem verdiklerini bu yolla eğitimdeki yeniliklerin ilimizde uygulanmasının önünün açıldığını belirtti. Ayrıca Türk Ulusal Ajansı tarafından koordine edilen programda 9 kurumumuzun hibe almaya hak kazanmasından büyük mutluluk duyduklarını belirtirken, önünüzdeki yıl daha fazla okulun proje hazırlamaya yönlendirileceğini ve AR-GE birimimiz tarafından her türlü desteğin verileceğini söyledi.
İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, proje çalışmalarına rehberlik eden Ar-Ge Birimini ve projesi kabul edilen okullarımızın yöneticilerini başarılı çalışmalarından dolayı tebrik etti.

OKUL EĞİTİMİ ASİL
Cumhuriyet İlkokulu Eğitimde Yenilikçi Yaklaşımlar: 21. Yüzyıl Pedagojisi Projesi; Bilgin Özkaynak İlkokulu Öğrenelim Oynayalım, Eğlenelim Öğrenelim Projesi; Şehit Ali Gaffar Okkan Ortaokulu Haydi Gel Bizimle Ol Projesi; Akyazı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Biz Bir Aileyiz Siber Zorbalığı Yeneriz Projesi; Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kaynaştırma Eğitiminde Yenilikçi Yaklaşımlar Projesi.

OKUL EĞİTİMİ YEDEK
Yenimahalle Anaokulu Merak Et, Keşfet, Öğren Projesi.

MESLEKİ EĞİTİM ASİL
İsmont Halil Bildirici Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi İnsanın Hayatına Yıllar Değil, Yıllarına Hayat Katmak Projesi; Ümit Erdal Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi CNC ile Programlama, Simülasyon ve İşleme Uygulamaları Projesi; Adapazarı Fatih Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi PLC Sistemlerindeki Yeniliklerin Endüstriyel Sektöre Paralel Şekilde Mesleki Eğitime Adapte Edilmesi Projesi; Söğütlü Çok Programlı Anadolu Lisesi Sakarya'nın Güneşi Projesi.

MESLEKİ EĞİTİM YEDEK
Yenimahalle Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Kız Öğrencilerimizin Mesleki Eğitimde Almanya Deneyimi Projesi; Prof.Dr. Tansu Çiller Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi AB Ülkelerinde Bootstrap ile Hassas Web Siteleri Yapımı Projesi; Sezginler Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Turizm Sektörüne Destek: Yiyecek-İçecek Hizmetleri ve Konaklama-Seyahat Alanlarında Avrupa Uygulamaları Projesi

Bu haber toplam 1079 defa okundu.