FINDIK SEZONU BEREKET GETİRSİN


STB Başkanı Adem Sarı, fındık sezonunun bereketli geçmesi dileğinde bulundu.

Sakarya Ticaret Borsası (STB) Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı, “2018-2019 yılı fındık sezonuna üreticilerimiz, üyelerimiz ve sanayicilerimiz olarak başlamış bulunmaktayız. Ülkemiz için sadece ekonomik değil sosyal ve toplumsal değere sahip stratejik ürünümüz fındıkta yeni sezonunun bereket ve bol kazanç getirmesini diliyorum” dedi.
Adem Sarı açıklamasının devamında, “Türkiye için ihracat kaynağı olduğu kadar 8 milyon üretici için de son derece önemli olan fındıkta yeni sezonda fındık fiyatlarının üreticinin üyelerimizin ve sanayicilerimizin emeğinin karşılığını alacak şekilde seyretmesi en büyük arzumuzdur. Üreticimiz için fındık üretimi, emeği yoğun bir süreçtir. Ürettiğinin karşılığını alabilmeleri için üreticimize tavsiyemiz toplama, serme, kurutma ve depolamada teknik uygulamaları gereği gibi yapmalarıdır. Bilinçli fındık üretimi, verim ve kalite artışı sağlayacak buda üreticimize fiyat, milli ekonomimize katkı olarak geri dönecektir. Bu düşünceler içinde ülkemizin altın ürünü olan fındıkta tüm sektör paydaşlarının kazanacağı bereketli bir sezon geçirmelerini diliyorum.”

2 Ağustos 2018 , Perşembe
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

MAZBATA TESLİM EDİLDİ AMA…

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara