YENİ YOĞUN BAKIM ÜNİTELERİ AÇILACAK


İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, SAÜEAH’a 32 yeni yoğun bakım yatağı kazandıracaklarını dile getirerek, Karasu’da Devlet Hastanesinde Palyatif Bakım Merkezi ile Geyve Devlet Hastanesi’nde Uyku Laboratuvarı açacaklarını kaydetti.

İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığı Özellikli Sağlık Hizmetleri Birimi tarafından yoğun bakım ünitelerinin işleyişi ile il içi, il dışı sevk sayılarının değerlendirilmesi amacıyla toplantı düzenlendi. Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SAÜEAH) Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıya, İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Özcan Öktem, Başkan Yardımcısı Op. Dr. Mahmut Atum, Uzman Erdal Ebem, yoğun bakım hizmetlerinden sorumlu başhekim yardımcıları, sorumlu hekimler ve sorumlu hemşireler katıldı.

DEĞERLENDİRME
Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Öktem’in başkanlığında gerçekleşen toplantıda, İlimizde faaliyet gösteren kamu hastanelerinin yoğun bakım ünitelerinin iyileştirilmesi, yoğun bakım ünitelerinin işleyiş süreçlerinin takip edilmesi, yaşanan sorunların çözüm yollarının belirlenmesi ve 2018 yılı Ocak-Haziran ayları il içi ve il dışı yoğun bakımlara yapılan sevk sayıları ile sevk nedenleri değerlendirildi.

YATAK SAYISI ARTACAK
Toplantını ardından kamu hastanelerindeki çalışmalarla ilgili değerlendirmede bulunan İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SAÜEAH) Merkez ve Korucuk kampüslerinde yeni yoğun bakım üniteleri açılacağını kaydetti. Öğütlü “SAÜEAH Merkez Kampüsünde 3. Basamak 12 yataklı, Korucuk Kampüsünde ise 2. Basamak 10 yataklı yoğun bakım ünitesi açacağız. Yine SAÜEAH Acil Servisi’nde 10 yataklı yoğun bakım ünitesinin açılmasını planlıyoruz. Çalışmalarımız yoğun bir şekilde sürüyor, yeni yoğun bakım ünitelerimizle il dışına sevklerde önemli bir azalma yaşanacak.  Yakın zamanda planladığımız çalışmaları tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız.” dedi.

PALYATİF BAKIM
İlçe hastanelerinin güçlenmesine yönelik çalışmalarında aralıksız sürdüğünü dile getiren Öğütlü “Daha önce Hendek, Akyazı ve SAÜEAH Korucuk Kampüsünde açtığımız Palyatif Bakım Merkezlerimizin yanında Karasu Devlet Hastanemizde de 8 yataklı Palyatif Bakım Merkezi açacağız. Karasuyla birlikte İlimizdeki palyatif bakım yatak sayımız 43’e yükselmiş olacak. Hendek’te faaliyette olan Uyku Laboratuvarının ardından 4 yataklı İlin en büyük Uyku Laboratuvarını Geyve Devlet Hastanemize kazandıracağız.” diye konuştu.

2 Ağustos 2018 , Perşembe

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

OYUNA GELMEMEK

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara