FERİZLİ MAHALLELERİNE ALTERNATİF KAYNAKLAR


Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından şehir genelinde içmesuyuna yönelik olarak hayata geçirilen yatırımlar hız kesmiyor.

Bu kapsamda Ferizli'nin Akçukur ve Değirmencik Mahallelerinde su kaynaklarını zenginleştirerek yaşanabilecek arıza ve kesinti durumlarına yönelik önemli bir çalışma hayata geçirdiklerini söyleyen SASKİ İlçe İşletmeler Dairesi Başkanı Bayram Koncuk, "Ferizli'de Sapanca Gölü suyunun ulaşmadığı tek yer Akçukur Mahallesi'ydi. Bölge kendisine ait olan kaynak üzerinden su kullanıyordu. Yaptığımız çalışmalarla Akçukur'dan Değirmencik Mahallesi'ne 2 bin 500 metre uzunluğunda iletim hattı yaparak Sapanca Gölü'nün suyunu Akçukur Mahallesi'ne ulaştırdık. Mevcut kaynağı en iyi şekilde değerlendirmek içinse buradan Değirmencik Mahallesi'ne 500 metrelik bir hat inşa ettik. Böylece iki mahallemiz de kesinti durumlarında kullanılabilecek alternatif içmesuyu kaynaklarına sahip oldu. Vatandaşlarımıza sunduğumuz hizmet kalitesinde çıtayı daha da yükseltmek için çalışmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

2 Ağustos 2018 , Perşembe

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BU ACIYA YÜREK DAYANMAZ

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara