SERDİVAN AJANS DOPDOLU


Serdivan Ajans Uğur Derman’ı konuk etti.

36. sayısıyla bir kez daha meraklılarına kültür ve sanat alanında birbirinden farklı konu ve konukları değerlendirme fırsatı sunan Serdivan Ajans’a; “Gelenekten ilham alın ki gelenekli olsun. Yoksa geleneksel olur yaptığınız iş.” diyerek kadim sanata gönül verenlere yol haritası çizen Hüsn-i Hat ve Ebru Sanatının en önemli temsilcilerinden Uğur Derman misafir oldu.

KADİM ŞEHİR KUDÜS
Her sayıda farklı bir şehrin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini ele alan Serdivan Ajans, bu kez manevi ve tarihi zenginlikleri içinde barındıran kadim şehir Kudüs’ü, Osman Ateş’in kendi izlenimlerinden derleyerek hazırlayıp sunduğu Seyahat köşesinden okurlarına aktarıyor. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tarih Bölümü mezunu Dr. Mustafa Öksüz ise Filistin- Kudüs Meselesi üzerinden Türk Tarihçiliğini yorumluyor.

GAZALİ’NİN DEHASI
Serdivan Ajans okuyucuları için her sayıda farklı bir konuyu ele alan gazeteci, yazar ve fikir adamı Yusuf Kaplan, yeni sayıda; “Gazali’nin Kurucu Dehası ve Müslümanların Zihni Savrulması” başlıklı yazısında Batılıların son iki yüzyıl içinde İslam dünyası üzerine kurguladıkları projeleri tartışıyor. Kitap&Film köşesinde farklı film ve yayın önerileri yer alırken, Müzikten arkeolojiye, dünya siyasetinden kültüre birbirinden farklı köşe yazılarını barındıran Serdivan Ajans’ın yeni sayısı meraklılarını bekliyor.

DİJİTAL TAKİP
Konuyla ilgili Serdivan Belediyesi’nden yapılan açıklamada, aylık şehir kültürü gazetesi sloganıyla yayın hayatına devam eden ve ücretsiz olarak dağıtılan gazetenin 36. sayısında, yine birbirinden farklı isimlerin değerlendirmelerinin yer aldığı ifade edilerek; meraklılarının Serdivan Ajans’ı issuu.com/serdivanajans adresinden dijital ortamda da takip edebilecekleri belirtildi.

29 Temmuz 2018 , Pazar

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SAKARYASPOR’DA DÜŞÜŞÜN NEDENLERİ

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara