EĞİTİME MİLYONLUK PROJE DESTEĞİ!


“İmalat Sanayiine Yönelik Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı” kapsamında Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı 3 okulun projesi kabul edildi.

2018 yılı Teklif Çağrısı kapsamında Doğu Marmara Kalkınma Ajansının Mali Destek Programları arasında yer alan İmalat Sanayiine Yönelik Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı 3 okulun projesi kabul edildi.

HANGİ OKULLAR?
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Motorlu Araçlar Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ‘Yeni Ufuk: Otomotivde İmalat Sanayi’ isimli projesi; Sapanca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ‘Endüstri 4.0 Uyumlu Kaynak Simülatörlü Kaynakçı Eğitimi ve Otomasyon Robot Kaynak Operatörlüğü Eğitimi’ isimli projesi; Akyazı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ‘Akyazı MTAL ile İmalat Sanayi Elele’ isimli projesi kabul edildi.

PROJELERİN ORTAK AMACI
Okullarımızın mesleki eğitim alanında özgün çalışmalara imza atmaya devam ettiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, “Müdürlük olarak ERBAB projesiyle başlattığımız Mesleki Eğitimin Niteliğinin artırılmasına yönelik çalışmalara ilaveten okullarımızın bu tür Mali Destek Programlarından aldıkları destekler ile özellikle Doğu Marmara bölgesine örnek teşkil edecek projeler gerçekleştirilecek. Doğu Marmara’nın gözdesi olan Sakarya ilimizin mesleki eğitim-sektör işbirliğinin kuvvetlendirilmesi, istihdamda doğru adımların atılması ve Mesleki Eğitime Yenilikçi anlayışları getirmesi açısından bu projeleri önemsiyoruz. Okullarımızı ve proje ekiplerini başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ediyoruz.” dedi.
Yaklaşık toplam 1 milyon 800 bin TL destek alınacak projeler ile mesleki eğitimde imalata yönelik iyileştirmenin sağlanması, sektörle işbirliğinin kuvvetlendirilmesi ve istihdam garantili nitelikli mesleki eğitim alanlarının oluşturulması hedefleniyor.

27 Temmuz 2018 , Cuma
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SAKARYASPOR’DA DÜŞÜŞÜN NEDENLERİ

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara