Basın İlan'dan tanıtım filmi


Basın İlan Kurumu yerel gazetelerin daha çok okuyucu kitlesine ulaşmasını sağlamak amacıyla tanıtım filmi hazırladı.

Basın İlan Kurumu Şube Müdürlüğü’nün organizasyonuyla kentteki yerel televizyonlar ile Büyükşehir Belediyesi Adapazarı Kültür Merkezi’nin sinema salonlarında tanıtım filmi yayınlamaya başladı. Basın İlan Kurumu Şube Müdürü Recep Bolat gazetelerin okunurluğunu arttırabilmek için çalışmaların sürdürüldüğünü belirterek “Mersin Şube Müdürümüz Umut Çor profesyonelce hazırlanmış bir filme imza attı. Bu tanıtım filminin Sakarya’daki yerel televizyonlarda da yayınlanmasının yerel basına katkı sağlayacağını düşündük. Umarız bu çalışmalar gazetelerimizin tirajlarına pozitif katkı sağlar” dedi.

Filmde, haberlerin oluşturulmasından gazetenin basılmasına kadar hemen her aşamadan kesitler sunuluyor. Ayrıca gazetelerin çocuklar tarafından sokakta satıldığı günlerin de canlandırıldığı tanıtım filminde “yerel gazete alın, kentinizden haberiniz olsun” sloganıyla birlikte gazetelerin tirajının arttırılması için “Siz okumazsanız onlar yazamaz yerel gazete alın” vurgusu yapılıyor. Toplam 58 saniye süren tanıtım filmi Sakarya’daki yerel televizyonlarda yayınlanmaya başladı.
Belpaş Genel Müdürü Nihat Seymen, yerel basına her zaman destek olduklarını ifade ederek, yerel basının güçlenmesini istediklerini kaydetti.

 

19 Nisan 2011 , Salı
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BAHADIR ÖZÜŞEN RÜZGARI

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara