‘HİÇBİR FANİ İLAHİ KARARA DİRENEMEZ’


Eski bakanlardan Ersin Taranoğlu, Karasu ziyaretinde "Sakarya Büyükşehir Belediye başkanlığına adaylığınızı koyacak mısınız?" sorusuna, "Hiçbir fani ilahi karara direnemez." diye cevap verdi.

Karasu İhsaniye Mahallesi'nde muhtarlarla ve eski belediye başkanlarıyla bir araya gelen eski bakanlardan Ersin Taranoğlu, burada yaptığı konuşmada, 20 yıl aktif olarak siyaset yaptığını söyledi.
Tasarladıkları 6 projenin hayata geçmesinin Sakarya'ya fayda sağlayacağını ifade eden Taranoğlu, şöyle konuştu: "Eğer Sakarya bu projeleri 5 yılda Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın döneminde gerçekleştiremezse Adapazarı merkezi elden çıkar. Bunu çok net söylüyorum. Eğer Cumhurbaşkanımız başta olmasaydı bu projelerimi kamuoyuna sunmazdım. Bunlar bir belediye başkanın becerebileceği projeler değil.  Büyükşehir Belediyesinin bütçesi ortada. Sayın Cumhurbaşkanı bu memleketi çok seviyor, bu memlekette Cumhurbaşkanını çok seviyor. Bu projelerin Cumhurbaşkanına takdimi konusunda sorun olduğu kanaatindeyim. Eğer bu projeler Cumhurbaşkanına anlatılırsa 'evet' diyeceğini ve o zaman şehrin havasının çok değişeceğine inanıyorum. Bu projeleri anlattım. Eğer bunlardan bir sonuç alamazsam Cumhurbaşkanına çıkıp kendisine bu şehir için yapılacak projeleri anlatacağım."
Gazetecilerin "2019 da yapılacak yerel seçimlerde Sakarya Büyükşehir Belediye başkanlığına adaylığınızı koyacak mısınız?" sorusuna Taranoğlu, "Hiçbir fani ilahi karara direnemez." diye cevap verdi.A.A.

19 Temmuz 2018 , Perşembe

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BU ACIYA YÜREK DAYANMAZ

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara