KANDIRILDIK!


FETÖ darbe girişimi davasında sanıklar suçlamaları kabul etmedi.

Darbe girişimi sanıklarının yargılandığı davada konuşan S.A.K, o gece terör saldırısı ihbarı üzerine aranarak göreve çağrıldığını savunarak, valilik bölgesine gidinceye kadar darbe girişiminden haberinin olmadığını öne sürdü. Valilik önüne gelen halktan darbe girişimini öğrendiklerini ifade eden S.A.K, "Komutanlarımız tarafından kandırıldığımızı görünce kışlama geri döndüm” dedi.

Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimine ilişkin, 86'sı tutuklu 222 sanığın yargılanmasına devam edildi.

2. AĞIR CEZA MAHKEMESİ
Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nce özel hazırlanan Ferizli Spor Salonu'nda yapılan duruşmaya, bazı tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları ve yakınları katıldı. Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile kaydedilen duruşmada, 12 sanık ve avukatı esas hakkındaki savunmasını yaptı.

EMİRLERİ YERİNE GETİRDİM
Tutuklu sanık K.U, 15 Temmuz günü terör saldırısı ihbarı üzerine göreve çağrıldığını belirterek, komutanlarının emirlerini yerine getirdiğini söyledi. Emir üzerine Sakarya Valiliği'ni korumak üzere bölgeye gittiklerini ileri süren K.U, "Darbe olabileceğini nereden bilebilirdim. Komutanlarımızın bize verdiği emre uyduk. Valilik önüne gelen halktan darbe girişimini öğrenince geri dönmek üzere hazırlık yaptık. 16 Temmuz saat 00.59'da kışlama geri döndüm. Mühimmatımı ve silahımı eksiksiz teslim ettim. Örgüt, kendi siyasi ihtirasları yüzüne bizi harcadı" şeklinde konuştu.

HABERİM YOKTU
Diğer tutuklu sanık S.A.K. da terör saldırısı ihbarı üzerine aranarak göreve çağrıldığını savunarak, valilik bölgesine gidinceye kadar darbe girişiminden haberinin olmadığını öne sürdü. Valilik önüne gelen halktan darbe girişimini öğrendiklerini ifade eden S.A.K, "Komutanlarımız tarafından kandırıldığımızı görünce kışlama geri döndüm. Silahımı ve mühimmatımı eksiksiz teslim ettim. Örgüt üyesi değilim, hiç kimseye zarar vermedim, tahliyemi ve beraatimi talep ediyorum" dedi.

Diğer tutuklu sanıklar Ü.A, E.M, C.K, İ.G, M.K, R.U, A.Ç, A.D. ve A.Y. ile tutuksuz sanık S.Y. de önceki savunmalarını tekrar ettiklerini belirterek, tahliye ve beraat talebinde bulundu.

Mahkeme heyeti, sanık ve avukatların esas hakkındaki savunmalarını yapmaya devam etmeleri için duruşmayı yarına erteledi.

19 Temmuz 2018 , Perşembe

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

DÜŞÜNCE VE DAYANIŞMA PLATFORMUNUN KONUĞU DİLİPAK İDİ

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara