YETENEKLER GÜN YÜZÜNE ÇIKIYOR


Karasu SAMEK’te yaz kursu eğitimleri devam ediyor. İngilizce ve Satranç derslerinde öğrenciler, yeteneklerini keşfediyor, kendilerini geliştiriyor ve yeni arkadaşlıklar ediniyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren SAMEK’lerde yaz kursu eğitimleri devam ediyor. Karasu SAMEK’te eğitimlerin gerçekleştirildiği İngilizce ve Satranç derslerinde öğrenciler, yeteneklerini keşfediyor, kendilerini geliştiriyor ve yeni arkadaşlıklar ediniyor. İngilizce sınıfı farklı bir dil öğrenmeye giriş yaparken; Satranç eğitimine katılan öğrenciler ise turnuvalara hazırlanıyor.

ÇOCUKLARA SATRANCI SEVDİRMEK
Satranç Eğitmeni Bülent Çopur, “Bizim burada ders verdiğimiz bazı seviyeler var. Bu seviyelerden bir tanesi başlangıç seviyesidir. Başlangıç seviyesindeki en önemli amacımız çocuklara satrancı sevdirebilmektir. Zaten satrancı sevdikten sonra çocuklar kendi istekleriyle devam ediyor. Satrancı sevdikten sonra daha fazla ilerlemek isteyeceği için onu bir üst seviyeye alıyoruz. Üst seviyeye geldikten sonra çocukları turnuvalara yönlendiriyoruz. Turnuvada daha sosyal bir alan oluyor, tanışabileceği arkadaşlar oluyor ve onlarla rekabete giriyor” ifadelerine yer verdi.

KENDİLERİNİ İFADE EDEBİLECEKLER
İngilizce Eğitmeni Yasin Dursun, “Kurs süresince öğrencilerimizin kendilerini ifade edebilecekleri seviyeye ulaşmalarını amaçlıyoruz. Okuldaki derslerinden bağımsız olarak farklı bir mantıkla derslerimizi işliyoruz. Her seviyeden öğrencilerimiz olduğu için hepsini aynı seviyede kendilerini anlatabilecekleri düzeylere çıkartmaya çalışıyoruz. Geçen hafta konuşma diyaloglarını işledik. Bu haftaki konumuz günlük rutinlerdi. Günlük rutinlerimizi söylemeyi öğrendik. İlerleyen süreçlerde yine günlük yaşama dönük ve kendi ifadelerini kurmaya yönelik çalışmalar yapacağız” ifadelerini kullandı.

18 Temmuz 2018 , Çarşamba

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

DÜŞÜNCE VE DAYANIŞMA PLATFORMUNUN KONUĞU DİLİPAK İDİ

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara