MAHREMİYET EĞİTİMİ BAŞLIYOR


Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi tarafından düzenlenen Mahremiyet Eğitimi Atölyesi’nde dersler başlıyor.

‘Mahremiyet Eğitimi Ailede Başlar’ adı ile derslerin verileceği atölyede ilk ders zili 18 Temmuz Çarşamba günü (bugün) Sosyal Gelişim Merkezi’nde saat 11.00’da çalacak. Dersler birer hafta ara ile devam edecek. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, “3 Modül halinde uygulayacağımız derslerde 18 Temmuz Çarşamba günü ilk ders zili çalacak. İlk ders, Ailede Mahremiyet Eğitimi. Neredeyse her gün haber bültenlerinde, sosyal medyada farklı yaş gruplarından birçok çocuğun ve ailenin yaşadığı korku dolu deneyimleri duyar olduk. Bu durum hepimizi endişelendirdiği ve alarma geçirdiği gibi, çocuklarımızı bilinçlendirme konusunda neler yapabiliriz sorusunu da gündeme getirmekteydi. Bizde bu konu üzerine ‘Mahremiyet Eğitimi Atölyesi’ni SGM’de hayata geçirdik” dedi.

İLÇELERDE EĞİTİMLER
Yüce, “Derslerimiz birer hafta ara ile devam edecek. 25 Temmuz Çarşamba günü ise ‘Teknolojinin Mahremiyet Eğitiminde Rolü’ konu alınacak. Son hafta olan 1 Ağustos Çarşamba günü ise ‘Çocuk İstismarından Korunmaya Yönelik Önlemler ile son bulacak. Derslerimiz ilçe SGM’lerimizde de devam edecek. Sapanca SGM’de ‘Mahremiyet Eğitimi’ dersimiz 19 Temmuz Perşembe saat 15.30’da, Geyve’de 24 Temmuz Salı günü saat 15.30’da, Akyazı SGM’deki dersimiz ise 27 Temmuz Cuma günü 15.30’da vatandaşlarımızın katılımıyla gerçekleştirilecektir” ifadelerini kullandı.

17 Temmuz 2018 , Salı

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

DÜŞÜNCE VE DAYANIŞMA PLATFORMUNUN KONUĞU DİLİPAK İDİ

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara