BAŞHEKİMLER KARASU’DA TOPLANDI


Kamu hastanelerinin Karasu’da yapılan başhekimler toplantısına ilimizde faaliyet gösteren özel hastanelerin başhekimleri de davet edildi.

İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığı tarafından her ay düzenli olarak gerçekleştirilen başhekimler toplantısı Karasu Devlet Hastanesi’nin ev sahipliğinde yapıldı. Toplantıya, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Özcan Öktem, Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Serdar Değirmenci, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Doç. Dr. Ali Güvey, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcısı Op. Dr. Kubilay Gündoğdu, Personel Destek Hizmetleri Başkan Yardımcısı Sedat Kaya, Uzman Filiz Koç ile ilimizde faaliyet gösteren özel hastanelerin başhekimleri ve yöneticileri katıldı. Toplantı, Karasu Devlet Hastanesi’nde yapılan çalışmalarla ilgili Başhekim Op. Dr. Celalettin Akyol’un sunumuyla başladı. Akyol, 65 yataklı Karasu Devlet Hastanesi’nin sadece ilçeye değil bölgeye hizmet verdiğini dile getirerek, özellikle yaz aylarında tatilcilerin gelişiyle birlikte ilçe nüfusunun 500-600 bin civarına kadar çıktığını kaydetti. Sürdürüle bilir sağlık hizmetlerinin kaliteli bir şekilde devamına yönelik yaz aylarında da gerekli önlemleri aldıklarını belirten Akyol, bu kapsamda 12+1 olarak hizmet veren diyaliz ünitesini 16+1’e çıkardıklarını kaydetti.

Acil serviste yaz aylarında ortalama 800-1000 hasta müracaatı olduğunu belirten Başhekim Akyol, diğer polikliniklere günlük 1000-1200 hasta müracaatı yapıldığını kaydetti.

17 Temmuz 2018 , Salı

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SAKARYASPOR’DA DÜŞÜŞÜN NEDENLERİ

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara