KAMERA ARKASI SÖYLEŞİLER SÜRÜYOR


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından bu yıl 3.’sü düzenlenen Genç Atölye’de eğitimler devam ediyor.

Kamera arkası söyleşileri dersinde öğrencilerle bir araya gelen Enver Gülşen, propaganda sinemalarının hazırlanışına dair detayları öğrencilerle paylaştı.
İYİ VE KÖTÜYÜ SUNAR
Genç Atölye’de öğrencilere bilgiler sunan Enver Gülşen, “Bazılarınızın belki de bildiği ama birçoğunuzun ilk defa duyduğu bir konudan bahsedeceğim. ‘Sovyet Propagandası’ size sormak istediğim sorudur. Bildiğimiz propaganda film türüdür. Size basitçe anlatmamız gerekirse ise şöyledir; her sahne kısa kısa çekilir ve ayrı ayrı montajlanır. Propaganda filmleri montaj masasında bir fikir üreterek film yaparlar. Propaganda sineması dediğimiz olay insan üzerinde psikolojik etki yaratmaktır. Yani iyi ve kötü olan olayları çarpıştırarak insanlara sunar” ifadelerine yer verdi.
HEPSİNİN GÖZLERİNDE IŞIK VAR
Eğitimlerde öğrencilerle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek izlenimlerini paylaşan Enver Gülşen, “Çok iyi bir grupla birlikteyim. Yıllardır böyle programlar yapıyorum ve öğrencilerin gözlerindeki ışığı görebiliyorum. Hepsi her konuda bana sorular yönlendirebiliyor. Daha sinema ve kültürleriyle alakalı öğrencilerin ilgisini deşmeye yeni başladım. Sinema üzerine konuşmak her konuda konuşmak anlamına gelebiliyor. Öğrencilerin bu konularda da bana güzel sorular yönlendirmesi benim hoşuma gidiyor. İnşallah böyle güzel devam ederiz” sözlerine yer verdi.

16 Temmuz 2018 , Pazartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SAKARYASPOR’U VE TARAFTARI BEKLEYEN TEHLİKE

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara