BALIK ÖLÜMLERİ TARTIŞILIYOR


Sakarya Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Uğur Korkmaz sosyal medyada Sakarya Nehri'nde yaşandığı ileri sürülen balık ölümleriyle ilgili araştırma yaptıklarını, balık ölümlerine rastlamadıklarını, paylaşılan fotoğraf ve görüntülerin eski olduğunu söyledi.

BALIK ÖLÜMLERİNE RASTLAMADIK
Sakarya Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Uğur Korkmaz, dün Sakarya Nehri'nde balık ölümleri yaşandığı ile ilgili görüntü ve fotoğrafların paylaşılması üzerine açıklamada bulundu. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerin eski olduğunu söyleyen Uğur Korkmaz, "Dün yaptığımız incelemede nehirde balık ölümüne rastlamadık. Vatandaşların daha öncelerde çektikleri fotoğraflar sosyal medyada paylaşılıyor. Nehrin Sakarya'dan geçtiği her noktadan numune aldık, organize sanayi bölgelerinden, fabrikaların olduğu yerlerden de numune aldık. Bu fabrikaların arıtma sistemlerini denetledik" dedi.

GEREKLİ İNCELEMELERİ SÜRDÜRÜYORUZ
Korkmaz geçen günlerde yaşanan balık ölümleriyle ilgili olarak ise "Su seviyesi yılın en kurak zamanları olduğu için düşük, bunun da etkisi mutlaka var. Şu anda anlatıldığı gibi bir durum göremedik ama tabii ki tüm ihbarlara duyarlıyız. Gerekli incelemeyi sürdürüyoruz. Tarım Müdürlüğü ve Çevre Müdürlüğü olarak yaptığımız testlerin sonuçları belli olduğunda kamuoyu ile paylaşacağız. Konunun neden olduğu bu sürecin sonunda belli olacak" diye konuştu.

14 Temmuz 2018 , Cumartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

DÜŞÜNCE VE DAYANIŞMA PLATFORMUNUN KONUĞU DİLİPAK İDİ

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara