“15 TEMMUZ’DA MİLLET OLARAK BÜYÜK BİR SINAV VERDİK”


Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, “15 Temmuz Darbe girişiminde tankların karşısında korkusuzca mücadele veren Türk halkı, ne kadar büyük bir millet olduğunu tüm dünyaya gösterdi” dedi.

15 Temmuz hain darbe girişiminde Türk Milletinin çok büyük bir sınav verdiğini kaydeden Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, “Tarihin en karanlık günlerinden biri olan 15 Temmuz gecesi halkımız vatanına, bayrağına ve devletine sahip çıkarak darbecilere fırsat vermedi. Çanakkale'de, İstiklal harbinde olduğu gibi tüm fertleriyle tek yürek, tek bilek olan halkımız tankın, tüfeğin, helikopterin, füzenin karşısına sadece imanı, inancı ve yüreğiyle dikilerek demokrasi ve  istikbaline sahip çıkmıştır” dedi

ÜLKENİN HUZURUNU BOZAMAYACAKLAR
Türk halkının o gece tarihe altın harflerle yazılacak bir mücadele verdiğini kaydeden Başkan Dişli, “Türk halkı; terör saldırılarının ülkemizin huzurunu, milletimizin birliğini ve kardeşliğini asla yok edemeyeceğini tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. Vatan sevdası, inanç ve kahramanlığın simgesi olan “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde; şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, canları uğruna mücadele veren gazilerimiz ve kahraman Türk halkına şükranlarımı sunuyorum.” diye konuştu.

14 Temmuz 2018 , Cumartesi

Haberin Fotoğrafları

Süleyman Dişli

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

TARANOĞLU VE EKREM YÜCE

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara