KURBAN PROTOKOLÜ İMZALANDI


Sakarya İHH 2018 Kurban çalışmaları kapsamında Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesi ile işbirliği protokolü imzaladı.

'YİNE MAZLUMLARIN YANINDA OLACAĞIZ'
İmza töreninin ardından konuşan Sakarya İHH Başkanı Sebahattin Aydın; Yine yola çıkıyoruz. Yine mazlumların yanında olacak; kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız.  Dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca ihtiyaç sahibine ulaşmak için her yıl olduğu gibi bu Kurban da yola çıkıyoruz. Siz de kurban hisselerinizi bu iyilik kervanına katabilirsiniz.  

BAĞIŞ
Kurbanlarını vekâlet yoluyla vakfımıza gönderen hayırseverlerimiz, kurban bedellerini banka hesap numaralarına havale, kredi kartı, posta çeki ile veya vakıf merkezine bizzat gelerek elden, internet üzerinden online bağış veya telefon vasıtasıyla ulaştırır.Kurban hisseleri bağışçıların talebi doğrultusunda, vakfımız tarafından kurban çalışması yapılacak ülkelerin ihtiyaç durumuna göre paylaştırılır dedi.

HER ŞEY USULÜNE  GÖRE
Aydın; Kurbanlıklar İHH görevlilerince çalışma yapılacak ülke ve bölgelerde kurban ibadeti için gerekli kriterlere uygun olarak satın alınır.Kurban Bayramı’nın birinci günü kurbanlıklar bayram namazı akabinde İslami usullere göre kesilir. Bayramlaşmanın ardından kesilen kurbanlar paylara bölünerek ihtiyaç sahiplerine dağıtılır.Kurban kesimleri tamamlandıktan sonra vakfımız, kurban sahiplerine kısa mesaj yoluyla kurbanın kesildiğine dair geri bildirimde bulunur.

TEŞEKKÜR
Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesi tüm çalışmalarımızda yanımızda yer aldı. Büyük Eğitim-Bir-Sen ailesine bugüne kadar bizlere vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür ediyoruz, kurban bayramında da desteklerinin devamını bekliyoruz şeklinde konuştu.

MENGEN: YARDIMCI OLABİLİYORSAK NE MUTLU BİZLERE
Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen; Ümmetin yüzakı İHH nerde bir mazlum varsa oraya koşuyor. Bizler de inancımız gereği böyle mukaddes bir görevi üstlenen kardeşlerimize destek olmak zorundayız. Sakarya İHH’nın kıymetli başkanı ve ekipleri son derece fedakarca çalışmalar yapıyor. Bizlerde bir nebze de olsa yardımcı olabiliyorsak ne mutlu bizlere dedi.

14 Temmuz 2018 , Cumartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

DÜŞÜNCE VE DAYANIŞMA PLATFORMUNUN KONUĞU DİLİPAK İDİ

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara