TUVAL BAŞINDA CANLI PERFORMANS


Ressam Sinan Itır’ın eserlerinden oluşan hat sanatı ve yağlı boya sergisi, sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, açılışta resim fırçasını eline alıp tuvalin başına geçince, ortaya renkli görüntüler çıktı

Erenler Belediyesi ve ADA AVM işbirliği ile gerçekleşen açılış programında Ressam Sinan Itır’ın birbirinden güzel Osmanlı temalı yağlı boya resimleri ve hat sanatına ait eserleri Erenler ve Sakaryalıların beğenisine sunuldu. Hafta sonuna kadar devam edecek olan serginin açılış kurdelesini Erenler Kaymakamı Salih Karabulut, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Erenler Belediye Başkan Yardımcısı Muhammet Kıratlı, ADA AVM Müdürü Bülent Yüksel, Ziraat Odası Başkanı Fehmi Özüpek, Kızılay Temsilcisi Ahmet Özgedik ilçe daire müdürleri ve Ressam Sinan Itır birlikte kestiler.

TUVALİN BAŞINA GEÇTİLER
Programda Başkan Öztürk ve İlçe Kaymakamı Karabulut’u canlı performans sergilediği sahneye davet eden Ressam Itır, tuval başında Başkan Öztürk ve İlçe Kaymakamı Karabulut’a Resim tekniklerini gösterdi. Başkan Öztürk ve İlçe Kaymakamı Karabulut tuvalin başına geçerek çizim tekniklerini tecrübe ettiler.

ECDADIMIZA AİT GÖRSELLİĞİ YAŞATMASI
Birbirinden etkileyici görsellerden dolayı eser sahibi Sinan Itır’ı tebrik eden İlçe Kaymakamı Salih Karabulut konuşmasında “Resim sanatını teknikleri ve yeteneği ile icra eden çok değerli sanatçımız Sinan Itır beyefendi Osmanlı dönemine ait unutulmaya yüz tutmuş görselleri yaptığı eserler ile bizlere tekrardan o döneme ait bir ayna tutmuştur. Kendisinin ortaya çıkarmış olduğu bu müstesna eserler ve ecdadımıza ait görselliği yaşatması sebebi ile tebrik ediyorum. Bu değerli açılışı düzenleyen Erenler Belediye Başkanımız Cavit Öztürk’e ve ADA AVM yetkililerine sanata ve sanatçıya verdiği destekten dolayı ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

SERGİ KÖKLÜ GEÇMİŞİMİZE IŞIK TUTUYOR
Sergi açılışında yaptığı konuşmasında Başkan Öztürk ise “Çok değerli Sinan Itır kardeşimizin icra ettiği eserler ve vurgulamak istediği nokta benim çok hoşuma gitti. Osmanlı dönemine ait değerleri unutturmama adına Eserlerinde köklü geçmişimize ışık tutarak ecdadımıza ait görselliği günümüze aktarıyor. Birbirinden güzel eserlere imza atan ressamımızı tebrik ediyorum birbirinden güzel eserlere imza atan kardeşimize çalışmalarında kolaylıklar diliyorum” dedi

“SERGİ HAFTA SONUNA KADAR DEVAM EDECEK”
Açılışta eserleri ile gerek protokol gerek sanatseverlerin büyük beğenisi toplayan Sinan Itır ise konuşmasında “Öncelikle Erenler Belediyemize ve ADA AVM yetkililerine düzenlediğimiz sanat faaliyetlerimizde bizleri yalnız bırakmadığı ve bu sergiye öncülük ederek destek oldukları için teşekkür ederim. Hat Sanatlı ve yağlı boya sergisinde Cumhuriyet öncesi Osmanlı dönemine ait değerlerimizin görsel olarak giyim kuşam saraylarımız unutulmaya yüz tutmuş o döneme ait el sanatlarını tekrardan gün yüzüne çıkarmayı ve yaşatmayı amaçlıyorum. Ayrıca resim sanatına ait farklı teknikleri bizzat göstermek ve mesleki birikimimi paylaşmak istiyorum. Çalışmalarımızın kaleme alınışını, çizimi ve daha fazlasını sanatseverlerimiz sergimizde görebilecekler sergi hafta sonuna kadar devam edecek” diyen Itır Sakaryalı tüm sanatseverleri sergisine beklediğini dile getirdi.

12 Temmuz 2018 , Perşembe

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ORGANİK ÜRÜNLER GEYVA İLE GERİ DÖNDÜ

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara