HAYVANLAR TELEF OLDU!


Hendek’te bir ahırda meydana gelen elektrik kaçağı nedeniyle 6 adet büyükbaş hayvan telef oldu.

Edinilen bilgilere göre, Hendek Bayraktepe Mahallesinde Şeref Çoban’a ait ahırda elektrik kaçağı meydana geldi. 4 adet doğum yapacak düve, 1 buzağı ve 1 tosun olmak üzere 6 adet büyükbaş hayvan elektrik çarpması sonucu telef oldu.
Elektrik kaçağının farelerin elektrik kablolarını kemirmeleri sonucu açıkta kalan kabloların büyükbaş hayvanların bağlı olduğu demir direğe temas etmesi sonucu olduğu tahmin edilirken, ahırda bulunan diğer hayvanlara herhangi bir zarar gelmedi. Yaşananlar sonrasında olay yerine gelen Hendek İlçe Tarım Müdürlüğü Yetkilileri incelemede bulundu. Elektrik kaçağı sonrasında telef olan hayvanların 70 bin TL’ye yakın bir zarara yol açtığını tahmin ediliyor.

12 Temmuz 2018 , Perşembe

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ORGANİK ÜRÜNLER GEYVA İLE GERİ DÖNDÜ

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara