DOĞA KATLEDİLİYOR!


Sakarya Nehri’nin göz göre kirletilmesine tepkiler giderek artıyor.

Fabrika atıklarının atıklarını arıtmadan dere ve nehirlere boşaltılmasıyla meydana gelen kirlilik devam ediyor. Buna son örnek Söğütlü 3. OSB’den geldi. OSB’de faaliyet gösteren bir fabrika, atık sularını boşalttığı Sakarya Nehri’ni kirletirken, yok edilen doğal hayatı da hiçe sayıyor.

ÖNÜNE GEÇİLEMİYOR
Sakarya Nehri ve Çark Deresi’nin fabrikaların atık sularıyla kirletilmesinin önüne geçilemiyor… Fabrikaların, kuruluş aşamasında kurduğu arıtma tesisini, maliyeti artırdığı gerekçesiyle çalıştırmaması çevre kirliliğini ve doğa katliamını beraberinde getiriyor.

TESPİT EDİLEMİYOR
Bunun son örneği Söğütlü’de faaliyet gösteren 3. OSB’de yaşanıyor. Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren ancak tespit edilemeyen bir fabrika arıtmadığı atık sularını nehre boşaltmaya devam ediyor.

BALIK ÖLÜMLERİ
Atıkların boşaltılmasıyla içinde bir çok canlı türünü barındıran Sakarya Nehri göz göre göre kirleniyor. Daha önce de benzer kirletmeler nedeniyle çok sayıda balık ölümlerinin olduğu nehir yine balık ölümlerine sahne oluyor. Kirlenmenin uzun süredir devam etmesi ve önlem alınmaması çevre sakinlerinin de tepkisine yolaçtı. Nehir çevresindeki yaşayan vatandaşlar bir an önce bu doğa katliamının önüne geçilmesini istiyor.

10 Temmuz 2018 , Salı

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ORGANİK ÜRÜNLER GEYVA İLE GERİ DÖNDÜ

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara