BABAM SULTAN HAZRETLERİ ANILDI


Pamukova ilçesinde türbesi bulunan Babam Sultan Hazretleri, Muradiye Eğitim Vakfı'nca düzenlenen etkinlikle anıldı.

İlçede 24.’sü gerçekleştirilen anma programına, Pamukova Kaymakamı Recai Karal, Belediye Başkanı Cevat Keser, AK Parti İlçe Başkanı Fatih Akın, MHP İlçe Başkanı Arif Çakıl ve davetliler katıldı.

İnegöl mehter takımının gösterisiyle başlayan etkinlikte, hafızlar İbrahim Çakıllı, Hasan Turalıoğlu, Mehmet Erarabacı, Ahmet Yüksel tarafından Kur'an-ı Kerim ve ilahiler okundu. Anma etkinliği dolayısıyla Babam Sultan Türbesi, ziyaretçi akınına uğradı. İkramların yapıldığı etkinlikte ayrıca 38 ihtiyaç sahibi çocuk da sünnet ettirildi.

Pamukova Muradiye Eğitim Vakfı Başkanı Hikmet Şenol, yaptığı konuşmada, İranlı bir hükümdarın oğlu iken Müslümanlığı yaymak için Türkiye'ye gelen, Pamukova'da hayatını kaybeden Babam Sultan Hazretleri'ni anmak üzere düzenlenen etkinliğe her yıl olduğu gibi bu yılda binlerce davetlinin katıldığını söyledi.

Programda 38 ihtiyaç sahibi çocuğun sünnet ettirildiğini bildiren Şenol, "Geleneksel hale gelen anma etkinliği ve sünnet şölenimiz, gelecek senelerde de devam edecek." dedi. AA

9 Temmuz 2018 , Pazartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ORGANİK ÜRÜNLER GEYVA İLE GERİ DÖNDÜ

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara