ÇOCUKLARA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME


Akyazı Sosyal Gelişim Merkezi’nde yaz kurslarında eğitim gören öğrenciler ile velilerine yönelik çocuklara karşı cinsel taciz ve alınacak önlemler hakkında eğitim düzenlendi.

Akyazı İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından, Sosyal Gelişim Merkezi’nde yaz kurslarına katılan ilk ve ortaöğretim düzeyindeki öğrenciler ile velilere yönelik çocuk istismarı, cinsel taciz, çocuk hakları koşununda eğitim verildi. İlçe Sağlık Müdürü Dr. Gülşah Yılmaz tarafından verilen eğitimde, çocuklara olası bir durumda yapmaları gerekenler anlatıldı.
Eğitimin finalinde öğrenci, öğretmen, velililer ve sağlık personeline mavi kurdele bağlanarak çocuklar oluşturulan güvenlik çemberi içine alınarak farkındalık yaratıldı. Eğitim sonunda Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan Sağlıklı Çocuk Dergisi hakkında bilgi verilerek, öğrencilere ücretsiz olarak dergi dağıtımı yapıldı.

6 Temmuz 2018 , Cuma

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ORGANİK ÜRÜNLER GEYVA İLE GERİ DÖNDÜ

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara