"KAYNAK VAR YARARLANAN YOK"


İşkur İl Müdürü Tekin Kaya, “Firmalara yönelik birçok konuda desteklerimiz var. Kaynağımız mevcut ama yararlanan yok” diyerek sanayici ve işadamlarını teşvik ve desteklerden yararlanmaya davet etti.

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Sakarya Şube Başkanı Ahmet Ölmez yönetim kurulu üyeleri, Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mehmet Akif Çakar ile Sakarya İŞKUR Müdürü Tekin Kaya’yı ziyarette bulundu.
İlk ziyaretini Eğitim ve Araştırma Hastanesine düzenleyen TÜMSİAD yönetimi, Başhekim Doç Dr M. Akif Çakar’dan hastanenin faaliyetleri ve sağlık hizmetleri hakkında bilgiler aldı. Şube Başkanı Ahmet Ölmez ziyarette, TÜMSİAD olarak birlikte çalışmaya ve her türlü desteğe vermeye hazır olduklarını ifade ederek başhekim Çakar’a çalışmalarında başarılar diledi.
İkinci ziyaretini yeni hizmet binasına taşınan İŞKUR’a düzenleyen TÜMSİAD yönetimi, burada da İl Müdürü Tekin kaya ile görüşerek kurum faaliyetleri hakkında bilgiler aldı. İl Müdürü Tekin Kaya “İlimiz sanayicisi iş adamlarını İŞKUR’un teşvik ve desteklerinden yararlanmaya davet ediyoruz. Firmalara yönelik iş başı eğitim programlarından çalışanların ücretlerine kadar birçok konuda desteklerimiz var, kaynağımız mevcut ama yararlanan yok” dedi.
TÜMSİAD Şube Başkanı Ahmet Ölmez, İŞKUR’un teşvik ve destekleriyle ilgili üyelerine yönelik geniş bir toplantı yapmayı planladıklarını belirterek, devletimiz sunduğu teşvik, hibe gibi tüm olanaklarını ayrıntıları ile iş dünyamıza duyurmalıyız. Gerekirse bu konuda tüm firmalarımızı tek tek dolaşıp, anlatarak destekte bulunmalıyız. Dedi.
TÜMSİAD yönetiminin SEAH Başhekimi ile İŞKUR’a yaptığı ziyarete, TÜMSİAD Başkan yardımcıları Ali Çilingir, Yusuf Çokal, Yönetim Kurulu üyeleri Şakir Ahmet Terzioğlu, Nusret Sarı ve Genel Sekreter Ferhat Ateş katıldı.

6 Temmuz 2018 , Cuma

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ORGANİK ÜRÜNLER GEYVA İLE GERİ DÖNDÜ

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara