KURBANLIK FİYATLARI BELLİ OLDU


2018 kurbanlık fiyatları belli oldu. Küçükbaş ve büyükbaş kurbanlık fiyatlarının netleşmesiyle kurban pazarlıkları hareketlendi.

Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Bülent Tunç, hayvan üreticisinin enflasyonun üzerinde bir zamla satışa çıkmasının muhtemel olduğunu belirtti. Tunç, bu yıl kurbanlık kesimi için ülke genelinde yeterince hayvan olduğunu, dolayısıyla et fiyatlarının artmasını gerektirecek bir durum olmadığını söyledi.
Zincir marketlerin, talebi karşılamak için şimdiden kurban satışına başladığının altını çizen Tunç, bu yıl küçükbaş hayvanın ortalama bin büyükbaşın ise ortalama 7 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa çıkmasını öngördüklerini; en büyük sıkıntının döviz kuru nedeniyle maliyeti artan yem ve yakıt olduğunu kaydetti. Tunç, "Üretici emeğinin karşılığını almak istiyor. Dolayısıyla döviz kuru, fiyatlarda belirleyici olacak" dedi.

4 Temmuz 2018 , Çarşamba
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SAKARYASPOR’DA DÜŞÜŞÜN NEDENLERİ

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara