KİREMİTTE TARAKLI FOTOĞRAFLARI OSM'DE


Tayfun Serbes’in, Taraklı'nın tarihi ve doğal güzelliklerinin fotoğraflarını, tarihi konakların kiremitlerine yansıttığı eserleri OSM’de sergileniyor. Onlarca kiremit üzerinde Taraklı fotoğraflarının yer aldığı sergi 29 Temmuz'a kadar açık kalacak

Tarihi konakları ve doğasıyla tanınan Taraklı İlçesinde çekilen fotoğrafların, yine ilçedeki tarihi konaklardan kalan kiremitlere yansıtılmasıyla ortaya çıkan eserler, Ofis Sanat Merkezi'nde (OSM) sergilenmeye başlandı.
İMKB Sakarya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (1. Endüstri Meslek) Mobilya Alan Şefi Tayfun Serbes tarafından hazırlanan sergi, Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman ve sanatseverlerin katılımıyla açıldı. 
Tayfun Serbes, "Taraklı'da gezip fotoğraf çekerken yaşlı bir teyzenin, eski konaklardan çıkan kiremitleri sattığını gördüm. Fotoğraflarla tarihi kiremitlerin birlikte kullanılabileceği aklıma geldi. Sordum, "Köylerden geliyorlar, fırınların üstünde kullanıyorlar" dedi. Ben istedim, yaşlı teyze, "Sen de mi fırın yapacaksın" dedi. Bu şekilde değerlendirmeyi düşündüğümü söyledim. Daha sonra yaptığımız çalışmayla ortaya bu eserler çıktı" dedi.
Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman ise "Taraklı son yıllarda sık sık gündeme geliyor. Tayfun beyin eserleri yaratıcı bir düşünce. Taraklı’da geçmişi, tarihi gösteren konakların üzerindeki kiremitlerin bir sanatla bütünleşerek böyle bir sergiye dönüşmesi gerçekten güzel bir fikir. Kendisine bu yaratıcı düşünce ve emeği için teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.
Onlarca kiremit üzerinde Taraklı'dan fotoğrafların yer aldığı sergi 29 Temmuz Pazar gününe kadar açık olacak.

4 Temmuz 2018 , Çarşamba
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BU ÖYLE BİR AŞK Kİ…

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara