'KİREMİTTE TARAKLI FOTOĞRAFLARI' SERGİSİ


Taraklı ilçe merkezi ve bazı konakların restorasyonu öncesi ve sonrasında çekilen fotoğraflar bir ilk olan 'kiremit' uygulamasıyla sergilenecek.

1200'lü yılların sonunda Osmanlı tarafından fethedilerek Müslüman yerleşkesi olan Taraklı İlçesi, 100'ü aşkın tescil edilmiş ev ve 500 yıllık Yunuspaşa (Kurşunlu) Camii ile dikkat çekiyor. İMKB Sakarya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (1. Endüstri Meslek) Mobilya Alan Şefi Tayfun Serbes tarafından hazırlanan sergide, tarihi ilçenin merkezi ve bazı yapıların restorasyonu öncesi ve sonrasında çekilen fotoğraflar, yine ilçedeki tarihi evlerden alınan el yapımı kiremitlere yansıtılarak sergilenecek. Dün Adapazarı’ndaki Ofis Sanat Merkezi’nde açılan anlamlı sergi 29 Temmuz Pazar gününe kadar Sakaryalıların, tarih ve sanat sevdalılarının beğenisine sunulacak. 

3 Temmuz 2018 , Salı

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SAKARYASPOR’DA DÜŞÜŞÜN NEDENLERİ

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara