APEK GENEL KURULU GERGİN GEÇTİ


APEK Olağan Genel Kurulu dün geniş katılımla yapıldı. 5 bin 385 üyenin sandık başına gittiği genel kurulda mevcut başkan Sabahattin Karasakal aldığı 3 bin 561 oyla rakiplerine fark attı. Genel kurulda konuşmalar sırasında zaman zaman gergin anlar yaşandı

APEK'te gerçekleşen Genel Kurulda eski başkan ve aday Ahmet Aya ile mevcut başkan ve aday Sebahattin Karasakal arasında gerginlik yaşandı.
Mevcut başkan Sebahattin Karasakal, eski Başkan Ahmet Aya ve Yılmaz Er'in başkan adayı olduğu genel kurul gergin başladı.  Sebahattin Karasakal ve ekibi Divan teşekkülü önergesi okundu. Önerge oy çokluğu ile kabul edildi. Divan için ikinci önergeyi oylara sunuldu. Önerge oy çokluğu ile reddedildi. Önergenin reddedilmesi sırasında başkan adayı Yılmaz Er ve ekibi sonuca itiraz ettiler ve oyların sayılmasını istediler. Aya ve Er, oylamanın adaletli yapılmasını isteyerek itiraz ettiler ancak kabul edilmedi. Karasakal konuşmasına devam derken Başkan Adayı Yılmaz Er önergeye itiraz etmek için divan kurulunun yanına gitti. Er'i ekipler aşağı indirdi. Mevcut Başkan Sebahattin Karasakal yaptığı konuşmada başkanlık süresince yaptıkları ve devam eden projeleri anlattı.
Başkan Karasakal'ın konuşmasının ardın divan heyeti tarafından başkan adaylarına üçer dakikalık konuşma hakkı verildi. Kürsüye ilk olarak Yılmaz Er çağırıldı. Er sahneye çıktığı anda üyeler yuhalamaya başladı.

“ÇİFTÇİNİN 70 TRİLYON BORCU VAR”
Er konuşmasına öfkeli başladı,"Bu koskocaman kooperatifin sorunları üç dakikada çözülemez, bunlar yanlış. Dışarıda beş bin üye var içeriye giremiyor. Buna engel olamazsınız. Çiftçinin 70 trilyon borcu var. Bunları neden kapatıyorsunuz" şeklinde konuştu. Er'in konuşması anında olaya divan kurulu dahil oldu ve Er'in konuşmasına son vermesini istedi.

“HAK VE HUKUKUNUZ İÇİN VARIM”
Daha sonra eski Başkan Ahmet Aya çıktı. Aya kürsiye çıktığında da üyeler yuhalamaya başladı. "Başkan masal anlattı" diyerek sözlerine başlayan Aya, "Yetmiş trilyon ipotek var. Yuhalayın siz öndesiniz cebinizden ben size bunları söylemekle yükümlüyüm. Yapılandırma yapacağız. 2009 yılında yaptık. Bunlar olacak şeyler. Bakanlıktan izin alırlar yapılır. Artı bir zaman önce Adapazarı ziraat odalarında görev yapan Şevket Kökçü neden görevden alındın? Ben sizin hak ve hukukunuz için varım" dedi.
Son olarak kürsüye çıkan mevcut Başkan ve aday Sebahattin Karasakal üyeler tarafından alkışlandı. Konuşmasına Ahmet Aya'nın söylediklerine cevap vererek başlayan Karasakal, "Geçen yılki kurulda söyledim ama arkadaş ders almamış. Yetmiş trilyon şöyle var diyor. Bu senin döneminin ipoteği. Senin dönemini ben temizliyorum" diye konuştu.
Bu sözlerin ardından eski başkan ve aday Ahmet Aya sahneye yürümek istedi. Ekipler araya girerek Aya ve ekibini güvenlik görevlileri sakinleştirmeye çalıştı.
Genel kurulu takip eden MHP Milletvekili Muhammed Levent Bülbül de araya girerek Ahmet Aya'yı sakinleştirmeye çalıştı. Yapılan konuşmaların ardından üyeler sandık başına gitti.
Oldukça yoğun katılımın olduğu kurulda oy kullanma esnasında zaman zaman izdihamlarda yaşandı. Oy kullanma işlemi sırasında Ahmet Aya ve ekibi ile gergin dakikalar yaşandı. Üyeler destekledikleri adayın oy pusulasının kabinlerde olmadığını söyleyince olaya Aya da müdahil oldu.
Seçim neticesinde mevcut Başkan Sabahattin Karasakal yeniden başkan seçildi.

YÖNETİM KURULU LİSTESİ
Sebahattin Karasakal, Recep Şevket Kökçü, Ferda Özten, Cevdet Sağlık, İsa Yenioğlu. Yönetim Kurulu Yedek: Metin Sarı, Namık Turgut, Yusuf Karaarslan, Mustafa Türk, Muhammer Coşkun.
DENETÇİLER
ASİL- Nedim Demirbaş, Muset Kılıç, Şükrü Bölükbaşı
YEDEK- Şükrü Acar, Ziya Aydoğan,Ali Öztürk

28 Haziran 2018 , Perşembe

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA
Sakarya’da yetiştirilen 450 kilogramlık bal kabağı, vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor. Kabak sahibi Fadıl Uzak yaptığı açıklamada, “Vatandaşlar tarafından büyüttüğüm kabak ilgi görüyor. Devamlı tarlaya gelip fotoğraflar çekiyorlar” dedi.
GÖRENLERİ HAYRETE DÜŞÜRÜYOR! BİRLİKTELİĞİMİZ SAKARYA’YI GÜÇLÜ KILIYOR KARASU’YA YENİ YATIRIMLAR İKİ AYAĞI KESİLEN KEDİ TEDAVİ ALTINA ALINDI! OLASI FACİA ÖNLENDİ! SAPANCA’DA KORKUTAN KAZA! AŞIK OLDUĞU KADINI VURUP İNTİHAR ETTİ! “DERSİ ÖNEMSEYİN DERSTE KAYBOLMAYIN”

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SAKARYASPOR’DA TEHLİKE ÇANLARI!

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara