KAYNARCA’DA 'EVDE SAĞLIK' BAŞLADI


Kaynarca’da evde sağlık hizmetlerine kayıtlı hastaların tedavi ve bakım sürecinde hizmet vermek için Kaynarca Devlet Hastanesi bünyesinde Evde Sağılık Hizmetleri Birimi kuruldu.

Kaynarca Devlet Hastanesi Evde Sağılık Hizmetleri (ESH) Biriminin, evde sağılık hizmetleri çerçevesinde sağlık kurumu veya kuruluşlarına gidemeyecek durumdaki sisteme kayıtlı hastalara mesai saatleri içerisinde randevulu olarak hizmet vereceğini söyleyen Başhekim Dr. Rana Beşler “Evde Sağlık Hizmetleri Ekibinin görevi, hastalığın teşhisini koymak olmayıp, daha önce ilgili dal uzmanlarınca muayene edilerek konulmuş olan tanı ve planlanan tedavi kapsamında ve kişinin bulunduğu ev ortamında muayene, tetkik, tahlil, tıbbi bakım ve rehabilitasyon hizmetleri vermektir. Hastanemiz bünyesinde hizmete başlayan ekibimiz, hastanın ve ailesinin evde bakım sürecinde üzerine düşen görevler, hastalık ve bakım süreçleri ile ilgili bilgilendirme, eğitim ve danışmanlık gibi hizmetler verecektir. Evde Sağlık Ekibimize çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.
EVDE SAĞLIK HİZMETİNE NASIL BAŞVURULUR?
Evde sağlık hizmeti almak isteyen kişiler mesai saatleri içinde kendileri veya yakınları aracılığı ile aile hekimlerine, hastanelerdeki Evde Sağlık Hizmetleri Birim polikliniğine, İl Sağlık Müdürlüğü Koordinasyon Merkezine bizzat giderek veya telefon ile başvuru yapabilir. Başvuru için gerekli belgeler hastanın nüfus cüzdanı ve varsa mevcut raporlarıdır. Başvuru formu aile hekimi veya Evde Sağlık Hizmeti Birimi tarafından doldurularak kayıt altına alınır.
Evde sağlık hizmetlerine başvurmak için 444 38 33 (444 EVDE) numarası aranarak da kayıt yaptırılabilir.

28 Haziran 2018 , Perşembe

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA
Sakarya’da yetiştirilen 450 kilogramlık bal kabağı, vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor. Kabak sahibi Fadıl Uzak yaptığı açıklamada, “Vatandaşlar tarafından büyüttüğüm kabak ilgi görüyor. Devamlı tarlaya gelip fotoğraflar çekiyorlar” dedi.
GÖRENLERİ HAYRETE DÜŞÜRÜYOR! BİRLİKTELİĞİMİZ SAKARYA’YI GÜÇLÜ KILIYOR KARASU’YA YENİ YATIRIMLAR İKİ AYAĞI KESİLEN KEDİ TEDAVİ ALTINA ALINDI! OLASI FACİA ÖNLENDİ! SAPANCA’DA KORKUTAN KAZA! AŞIK OLDUĞU KADINI VURUP İNTİHAR ETTİ! “DERSİ ÖNEMSEYİN DERSTE KAYBOLMAYIN”

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SAKARYASPOR’DA TEHLİKE ÇANLARI!

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara