GEYVE’DE VİŞNE BEREKETİ


Geyve’de vişne bereketi yaşanıyor.

Geyve’nin Sekiharman Mahallesi’nde vişne yetiştiriciliği yapılan bahçelerde verim her geçen gün artıyor. Bölgenin sebze ve meyve ambarı Geyve’nin üzümü ile meşhur Sekiharman Mahallesinin bereketli topraklarında son yıllarda verimi artan vişnede hasat bereketi yaşanıyor.
Sekiharman Mahallesinin Geyve İlçesinin önemli bir vişne üretim merkezi haline geldiğini belirten üretici Ethem Çankaya bu yıl vişnelerde hasat bereketi yaşanıyor. Vişne dalında 2-2,5 TL’den satılıyor. Hasat süresi ve depolama imkanının az olması nedeniyle Pazarlama sıkıntısı ile vişneyi toplatmak için işçi bulmada zorlandıklarını ifade etti.
Geyve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hüseyin Saban da bölgeyi ziraat ederek vişne üreticilerinin sıkıntılarını dinledi. Saban, üreticilere son dönemde görülen Akdeniz sineği ile mücadele konusunda bilgi verdi.

28 Haziran 2018 , Perşembe

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SAKARYASPOR’DA DÜŞÜŞÜN NEDENLERİ

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara